Протести польських фермерів проти транспортування українського зерна до ЄС набирають обертів. На початку березня очікується блокада польських прикордонних пунктів з Литвою і Німеччиною, повідомляє RLT.
Стверджується, що фермери «будуть зупиняти і фізично перевіряти усі транспортні засоби, які можуть перевозити українське зерно чи іншу сільгосппродукцію».
«Акція протесту почнеться 1 березня о 10:00 (за місцевим часом - Главред). Це не буде повна блокада пункту пропуску через кордон. Ми, фермери, разом з польською владою хотіли би перевірити, що перевозиться у вантажівках, приділяючи особливу увагу тим транспортним засобам, які потенційно можуть перевозити агропродукцію», - цитує ЗМІ заяву організаторів.
Демонстранти обіцяють не перевіряти особисті автомобілі, а тільки «хочуть дізнатися» куди і як їхатимуть фури з с/г продукцією, оскільки «підозрюють», що частина провезеного нібито «осідає» в Польщі.
20 лютого польські фермери розпочали повну блокаду кордону з Україною. Основною проблемою страйкарі називають "неконтрольований приплив товарів з України, що імпортуються при відкритті кордону ЄС із цією країною".
Протягом усього часу "прикордонних" страйків сталося кілька гучних інцидентів, коли демонстранти висловлювали антиукраїнську позицію й кидалися на українські фури. В Україні вважають, що російські спецслужби можуть бути причетними до акцій протесту.
Також фермери стверджують, що вони, мовляв, «проти провокаторів», а свої заходи вже узгодили з місцевою владою.
Тоді як литовські аграрії, пише видання, ще тиждень тому заявляли, що не приєднаються до антиукраїнських настроїв польських колег. Найбільшою проблемою вони назвали російське зерно.
Польські протестувальники посилили обмеження на кордоні з Україною. Вони перекрили залізничні колії та розсипали збіжжя з вантажного вагону.
А в неділю, 11 лютого, протестувальники напали на українські вантажівки і висипали звідти зерно. Тоді як 15 лютого під час протестів у Вроцлаві демонстранти, з-поміж іншого, закидали будівлю Єврокомісії у Вроцлаві яйцями. Під час заворушень польські фермери також знищили банер "Солідарні з Україною", який спершу облили червоною фарбою і теж закидали яйцями.
25 лютого стався вже четвертий акт вандалізму - невідомі висипали 160 тонн українського зерна. Це відбулося в ніч на 25 лютого на польській залізничній станції Котомеж. Українську агропродукцію висипали з 8 напіввагонів. Цей вантаж прямував до порту Гданська, звідки мав випливти в інші країни світу.
Врешті уряд України розробив "План взаємопорозуміння" з п'яти кроків, який націлений на деблокаду кордону з Польщею. У Шмигаля очікують, що країни знайдуть рішення щодо безперешкодного пропуску інших груп товарів. Оскільки на кордоні з обох сторін стоять понад 9 тисяч вантажівок.
Вас також можуть зацікавити новини: