Головне:
Мирні переговори між Україною та Росією за участю Ватикану можуть розпочатися вже протягом найближчих трьох-чотирьох тижнів - за умови готовності обох сторін.
Як пише Deutsche Welle з посиланням на власні джерела, Папа Римський не братиме особисто участі в самих переговорах - йдеться про практичний діалог на робочому рівні.
Тим часом німецький католицький богослов з Університету Айхштетта, експерт із церковних питань у США Бенджамін Дальке, стримано оцінює перспективу посередництва Ватикану. За його словами, обіцянка президента США швидко завершити війну не дала результату, і тепер Вашингтон з надією дивиться в бік Святого Престолу як потенційного нового посередника.
Штефан Мюкль, фахівець із канонічного права та викладач Університету Opus Dei в Римі, акцентує на важливості збереження нейтральної позиції Ватикану. За його словами, "Святий Престол традиційно дотримується суворої нейтральності і не демонструє внутрішньої підтримки будь-якої сторони".
Своєю чергою, Регіна Ельснер, дослідниця Східної церкви з Університету Мюнстера, висловилася більш критично. Вона вважає, що Папа Франциск втратив довіру значної частини українців через свою м'яку позицію щодо Москви за останні роки.
Раніше повідомлялося про те, чого хотіла РФ на переговорах у Стамбулі. Російські вимоги вийшли далеко за рамки.
Нагадаємо, раніше Умеров озвучив нові деталі переговорів із РФ. Відомо, про що говорили делегації в Стамбулі.
Як повідомляв Главред, перед початком переговорів у Стамбулі російська сторона почала перешкоджати мирним зусиллям, висуваючи нові умови. Зокрема, росіяни захотіли, щоб американці не були присутні.
Читайте також:
Deutsche Welle (досл. укр. «Німе́цька хви́ля») — німецька державна радіостанція та телеканал, яка мовить на закордоння. Член суспільно-правового телерадіоконсорціуму ARD. Правління розміщене в Бонні, телевізійний підрозділ DW-TV розташований у Берліні. Німецька хвиля транслює радіо- й телепередачі, а також має інтернет-пропозиції тридцятьма мовами, зокрема й українською, повідомляє Вікіпедія.
«Німецька хвиля» заснована 3 травня 1953 року. До 2003 року станція базувалася в Кельні, проте на 50-річчя центр трансляції перемістився до Бонна в нім. Schürmann-Bau («Будівля Шюрманна»), у Боннському міжнародному діловому кварталі (урочистості відбулися 27 липня).
За часів існування СРСР і «холодної війни», «Німецька хвиля» була одним із провідних західних радіо-ЗМІ, що передавала вільну інформацію мовами народів СРСР про життя в «Країні Рад» та у вільному світі, що придушувалася радянською цензурою. На території Радянського Союзу передачі «Німецької Хвилі» «глушилися» засобами активної радіоелектронної боротьби («шумотрон»), а саму радіостанцію радянська пропаганда прилічувала до так званих «Ворожих голосів».