Голова Національних зборів Вірменії Ален Симонян вважає, що його країна повинна подумати про можливість стати кандидатом на членство в ЄС, пише "Радіо Азатутюн".
"Ми готові і будемо рухатися в тому напрямку, який забезпечить нам найбільшу безпеку, і сьогодні демократія є нашою найбільшою системою безпеки", - висловився Симонян.
Він додав, що йому не йдеться про «зміну політичного вектора» Вірменії, а тільки про зменшення і запобігання небезпекам, що можуть загрожувати їхній країні.
Рішення про вихід з путінського ОДКБ, за словами Симонян, політиками не ухвалювався.
На запитання, чи не бачить Симонян певних ризиків з боку Росії після такої заяви, голова парламенту відповів: «Я не знаю, яку проблему він (Путін - Главред) повинен створити… Напасти на нас, накласти санкції? Що йому робити? Нам потрібен був захист, чи я говорю про Карабах, чи про суверенну територію Республіки Вірменія. Але після більш ніж десятка епізодів стало очевидно, що наш союзник нам не допомагає».
Регіональна міжнародна організація. Її метою є "зміцнення миру, міжнародної та регіональної безпеки й стабільності, захист на колективній основі незалежності, територіальної цілісності та суверенітету держав-членів, пріоритет у досягненні яких держави-члени віддають політичним засобам».
ОДКБ була заснована 15 травня 1992 після підписання Договору про колективну безпеку в Ташкенті (Узбекистан). Вищим органом є Рада колективної безпеки (СКБ), яка призначає Генерального секретаря організації.
У ОДКБ входять: Вірменія, Казахстан, Киргизія, Росія, Таджикистан і Узбекистан.
Прем'єр-міністр Вірменії днями в Парижі заявив, що членство в ОДКБ фактично заморожено. Він знову розкритикував очолюваний Росією військовий альянс за невиконання своїх договірних зобов’язань.
Напередодні Пашинян у парламенті не виключив, що Вірменія також може де-юре заморозити членство в ОДКБ.
20 вересня Азербайджан після всього доби боїв у Карабаху оголосив про відновлення суверенітету - незаконні збройні формування, підтримуванні Вірменією, капітулювали перед регулярними військами Баку.
Це викликало хвилю протестів у Вірменії. Демонстранти блокували російське посольство, палили російські паспорти і закликали владу розірвати відносини з Росією.
А проте відносини Росії та Вірменії загострилися набагато раніше. Пашинян неодноразово дозволяв собі гострі зауваження на адресу Путіна. Хоча Єреван в цілому лояльний режимові Кремля, попри агресивну війну РФ проти України.
Іноземні аналітики ще у грудні 2022-го підкреслювали, що Путін через продовження війни проти України втрачає свій геополітичний вплив. Наголошувалося, що Путін, щоб мати необхідні ресурси для продовження війни проти України, може відмовитися бойових дій та операцій м'якої сили в інших державах.
Вас також можуть зацікавити новини: