Унаслідок загибелі президента Ірану Ібрагіма Раїсі в цій країні нічого не зміниться, заявив політичний аналітик Олександр Кочетков.
Як пише він у колонці на Главреді, президент в Ірані особливо ні на що не впливає і вважається суто офіційною фігурою.
"Головну роль в управлінні Іраном відіграє духовний лідер - аятола Алі Хаменеї. Якби загинув аятола Хаменеї, це була б проблема, тому що від нього залежить дуже багато чого. А таких, як президент Ірану, там скільки завгодно, тому протягом кількох годин знайдуть нового. Тому жодних змін у політиці Ірану не буде", - переконаний експерт.
На його думку, із загибеллю Раїсі також нічого не зміниться у співпраці Ірану та Росії - Москва й надалі отримуватиме від Тегерана зброю.
"Такі питання в Ірані вирішує аятола Хаменеї, а також керівництво Корпусу вартових Ісламської революції, а не президент. Оскільки ті люди, які в Ірані ухвалюють рішення, не постраждали, нічого не зміниться", - вважає аналітик.
Водночас він вказав, що загибель президента Ірану Раїсі є випадковістю, бо вона не схожа на замовне вбивство.
"Воно завжди характеризується надійністю: система вбивства вибудовується таким чином, щоб з імовірністю 90% і вище ціль була знищена. А якщо десь у тумані вертоліт кудись врізається і падає, це абсолютно неконтрольований процес, і результат тут не гарантований", - пояснив політолог.
Водночас він вважає, що після замаху на Роберта Фіцо і загибелі Раїсіс не всі "друзі Путіна можуть спати спокійно".
"Зокрема, Орбан: далеко не всі в Угорщині сприймають його самого і його позицію, тому він також може догратися. Тому Орбан, думаю, зараз буде дещо стриманішим у проголошенні підтримки Путіна. Незважаючи на те, що все, що сталося з Фіцо і Раїсі, було випадковістю, друзі Путіна обов'язково напружаться і будуть враховувати ці приклади", - додав Кочетков.
19 травня з'явилося повідомлення, що в горах впав гелікоптер із президентом Ірану. В Ірані одразу організували пошуково-рятувальну операцію, яка ускладнювалася сильним туманом, а також суворими погодними умовами. Загалом брало участь 65 рятувальних загонів.
Згідно з повідомленням місцевих ЗМІ, які посилалися на слова командувача Корпусу вартових Ісламської революції, у провінції Східний Азербайджан нібито було отримано сигнал гелікоптера і мобільного телефону одного з членів екіпажу.
Тегеран запросив у Анкари пошуково-рятувальний вертоліт нічного бачення. Туреччина, зі свого боку, додатково направила 32 альпіністів-рятувальників, 6 транспортних засобів, БпЛА Akıncı.
Також допомогти Ірану зголосився і російський диктатор Володимир Путін.
Уже о 6 ранку з'явилася інформація про те, що рятувальники виявили місце падіння вертольота.
Смерть президента також підтвердив віцепрезидент Ірану. Тим часом місцевий уряд готується до екстреного засідання.
Олександр Кочетков – аналітик, політтехнолог, іміджмейкер. У минулому інженер-конструктор КБ "Південне" і заступник керівника пресслужби президента України.
Читайте також: