Після перемоги над агресором Росією Україна буде цікавою для НАТО і Євросоюзу і отримає можливість підтримувати свій вплив на міжнародній політичній арені. Однак держава зіткнеться і з труднощами під час післявоєнного відновлення країни і реінтеграції окупованих територій. Загибель людей буде важкою травмою для України на десятиліття. Про це заявив російський опозиційний журналіст, блогер Майкл Накі.
В інтерв'ю Главреду він зробив прогноз про те, що оскільки Україна має найдосвідченішу армію в Європі, держава буде представляти інтерес для Північноатлантичного альянсу і Європейського Союзу. Київ отримає можливість посилити свої політичні позиції.
"Україна вже зараз є і буде після перемоги найдосвідченішою армією на континенті. Це підвищить її привабливість для міжнародних структур, таких як НАТО і Євросоюз, тому як військово-політичні альянси взаємопроникні. Україна буде дуже важливим гравцем в регіоні, і той час, коли Україну не могли показати на карті, минув. Україна є однією з важливих і суб'єктних країн в Європі і буде нею надалі, якщо сама того захоче", - вважає Накі.
Однак на Україну чекають і труднощі. Потрібно буде відновлювати інфраструктуру та реінтегрувати окуповані території. Загибель людей стане важкою травмою для України на десятиліття вперед.
"Буде складно і важко, тому що півкраїни в руїнах. З тією частиною, що окупована Росією, будуть проблеми з реінтеграцією людей, особливо тих, які довго були під окупацією, як на Донбасі і в Криму. З цими проблемами доведеться довго розбиратися, будуть економічні проблеми у відновленні. Але цей важкий період призведе до повноцінного становлення України як важливої частини Європи. Весь світ буде в цьому допомагати і фінансово, і технологічно. В тому числі, будуть і компенсації від Росії. Але якщо фінансові втрати заповнити можна, то не людське горе і загиблих, що буде важкою травмою для України на десятиліття вперед", - підкреслив Майкл Накі.
Секретар РНБО Олексій Данілов раніше заявив, що армія України готується не тільки до відбиття наступу окупантів Росії, але до свого потужного контрнаступу.
Українські війська підуть в атаку після рішення, яке буде ухвалено на Ставці головнокомандувача військами Володимира Зеленського.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України сказали, що ЗСУ навесні зможуть перейти до реалізації контрнаступальної операції. Одна з цілей - нанесення ударів по фронту російських окупантів між захопленим Кримом і Росією. Сили оборони України розраховують вийти на кордони 1991 року.
Міністр оборони Олексій Резніков вважає, що Україні для переходу до контрнаступу потрібна бойова авіація. Армії потрібно зломити панування в повітрі російських окупантів на захоплених територіях. Для цього, на думку Резнікова, потрібні сучасні бойові літаки, такі як F-16, Gripen або Tornado.
Наступ Росії на Україну: