До окупованого міста Севастополь доставили 14 моряків, а що сталося із сотнями інших - про це поки нічого не відомо, повідомив у Facebook журналіст Роман Цимбалюк.
Раніше він був єдиним українським журналістом в Росії, але в січні 2022 року повернувся до Києва через загрозу особистій безпеці.
За словами Цимбалюка, 14 квітня близько 10:00 до окупованого Севастополя прибули 14 моряків з атакованого українськими захисниками судна, зокрема – начальник його медичної служби.
"Військові прибули до причалу на швидкісному катері, де їх вже чекали машини швидкої допомоги. Доля решти 496 членів екіпажу невідома", - зазначив він у повідомленні.
13 квітня, на російському ракетному крейсері Москва Чорноморського флоту РФ виникла пожежа через попадання в нього ракет українського протикорабельного комплексу Нептун.
Крейсеру нанесені дуже серйозні пошкодження. Крейсер втратив хід і знаходиться в 25 милях від острова Зміїний.
14 квітня радник глави офісу президента заявив, що флагман Чорноморського флоту РФ крейсер Москва затонув.
За його словами, "утоплення" Москви" - колосальна за значенням Військова подія і найбільша поразка російського флоту з часів Другої світової війни". Крейсер Москва - найбільший військовий корабель, потоплений у світі після 1945 року.
Офіційного підтвердження від РФ інформації про те, що крейсер Москва пішов на дно, немає.
Раніше в Міністерстві оборони Росії підтвердили, що ракетний крейсер Москва отримав серйозні пошкодження. За даними відомства, на кораблі здетонував боєзапас в результаті пожежі, крейсер "завалився на борт".
Причини самої пожежі, що призвела до детонації боєприпасів, окупанти не називають. Про потрапляння в нього ракет українського протикорабельного комплексу Нептун загарбники також не говорять.
Не уточнюється і кількість жертв і постраждалих. За словами радника глави МВС України Антона Геращенка, їх може бути близько 250 осіб.
Довідка. Крейсер Москва-одна з найбільших одиниць флоту РФ, корабель першого класу, "вбивця авіаносців". Був побудований в Миколаєві в другій половині 1970-х років. Після введення корабля в експлуатацію в 1982 році він носив назву Слава.
Довжина корабля становить 186 метрів, а основним озброєнням є протикорабельні ракети П-1000 Вулкан.
У 2000 році крейсер став флагманом Чорноморського флоту, а згодом відігравав ключову роль у підтримці російських військових дій у Сирії.
У лютому 2022 року брав участь у захопленні острова Зміїний.
Читайте також: