Головне:
Надії на миротворчі зусилля адміністрації президента США Дональда Трампа та інших союзників виявилися марними - агресор Росія не збирається припиняти війну. У такій ситуації Україні необхідно будувати свою дипломатичну стратегію з урахуванням нової реальності, в рамках якої припинення вогню не прогнозується.
У матеріалі The Guardian йдеться про те, що надії на миротворчі зусилля західного світу не виправдалися. Замість мирного процесу РФ проводить нові наступальні дії - тепер уже в напрямку Великого Бурлука, що на схід від Харкова, і нарощує удари ракетами та дронами по цивільній інфраструктурі.
Журналісти нагадали, що в ніч на 8 липня росіяни випустили по території України 728 безпілотників Shahed і 13 ракет. Це рекордна кількість БПЛА. А до цього, у ніч на 6 липня, ворог застосував 597 дронів і 26 ракет. Українські військові припускають: РФ може застосувати і до тисячі дронів на добу.
У таких умовах Україні необхідно готувати нову концепцію ведення війни. На думку колишнього міністра оборони Андрій Загороднюк, її можна назвати "стратегічною нейтралізацією" - тривалою оборонною кампанією, мета якої - не допустити просування окупантів углиб України і припинити ворожі спроби зупинити роботу ключових галузей.
Події в Чорному морі показали, що така стратегія працює. Україна - країна без флоту - завдала значної шкоди Чорноморському флоту РФ морськими дронами, і відкрила зерновий коридор без згоди Москви. Британський політик Джеймс Хеппі назвав це символом "функціональної поразки" росіян.
Журналісти пишуть, що запуск такого плану передбачає нарощування виробництва FPV-дронів і посилення їхньої дальності до 40-160 кілометрів. Крок створить мілітаризовану зону, в якій росіяни не зможуть діяти ефективно. Це альтернатива "корейському" сценарію заморозки війни та створення "рухомого фроту" в глибокому тилу противника.
На думку авторів матеріалу, у Києва немає ілюзій щодо повернення захоплених Росією територій у найближчій перспективі.
Утім, у червні росіяни втрачали до 1100 окупантів щодня, що вказує на ефективність української оборони навіть в умовах обмежених ресурсів.
Запуск концепції вимагає стабільного забезпечення озброєннями з боку США. Наразі Пентагон занепокоєний тим, що в американців самих мало запасів ракет для Patriot. Наприкінці червня Вашингтон відновив допомогу Україні, але лише на символічному рівні - 10 ракет. У такій ситуації, особливо в умовах зростаючої ракетної загрози, загострюється проблема ефективного ППО.
Як повідомляв Главред, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде ліквідовувати окупантів і переносити війну на територію Росії. Готуються нові далекобійні удари.
Чотири типи дронів заморожують лінію фронту в Україні - розвіддрони, FPV, оптоволоконні дрони і наземні дрони, написали журналісти The Wall Street Journal. БПЛА обмежують маневри військових на полі бою.
На Україну чекають рекордні поставки озброєнь, а США саджатимуть Путіна за стіл перемовин, сказав сенатор-республіканець Ліндсі Грем. Політик очікує, що заява Трампа, яка анонсована на понеділок, 13 липня, стане переломним моментом.
Інші новини:
"Гардіан" - щоденна ліволіберальна газета у Великій Британії, заснована в Манчестері 1821 року під назвою The Manchester Guardian. У 1959 році змінила назву на нинішню, а 1964 року редакція переїхала до Лондона. Недільний випуск оформлений у вигляді газети The Observer.