Україна завдає ударів по військових аеродромах і по енергетичних об'єктах на території країни-агресора РФ, заявив президент Володимир Зеленський.
Під час зустрічі з представниками індійських ЗМІ він зазначив, що Україна знає, де розташована російська протиповітряна оборона.
При цьому він іронічно наголосив, що такої потужної ППО, як біля дач російського диктатора Володимира Путіна, немає у звичайних містах РФ.
"Так, як Путін окупує нас і не думає про свої території, а ми прекрасно розуміємо, що це так. Тому що протиповітряна оборона в Росії, ми знаємо, ми зараз наносимо удари по їхній енергетиці, по їхніх військових аеродромах. Ми знаємо, де в них є ППО, а де немає. Щоб ви знали, ППО є навколо дач Путіна, навколо Москви, у Санкт-Петербурзі, а ППО у звичайних містечках і містах, у Курській області, куди ми швидко зайшли, немає. Так, там є їхні військові, але такої потужної ППО, як навколо будинку Путіна, у них немає", - сказав президент.
Зеленський додав, що Путін не може втримати свої території, тому він "повинен почати відчувати цю війну".
С-300 — це зенітно-ракетна система (ЗРС), що була розроблена ще в Радянському союзі. На озброєння система вийшла наприкінці 70-х років. Комплекси мали бути розроблені для ППО (С-300П), для сухопутних військ (С-300В) та для кораблів ВМС (С-300Ф).
Головне призначення С-300 — противоповітряна оборона, вона мала б знищувати ворожі літаки, балістичні та аеродінамічні ракети. Як ППО її використовують у всіх країнах, що входили в СРСР, і в деяких країнах Європи. Також Росія експортувала модифіковані С-400 в Індію, Туреччину та Китай.
В Україні до повномасштабного наступу нараховувалося понад 250 систем С-300, за даними лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS). Крім того, установки С-300 було передано Україні від східноєвропейських країн у рамках військової допомоги.
Установка здатна влучати на відстань до 75 км, або до 100 км і до 200 км залежно від типу елементів родини С-300.
Влучати в ціль «земля-земля» С-300 може на відстані близько в 40 км. Тому під удар окупантів зазвичай потрапляють Харків, Запоріжжя, Херсон та інші прифронтові міста.
Ще з радянських часів у країни-агресора залишилось багато ракет С-300 (за різними даними, від 5 до 8 тисяч).
Відстать у 40 км С-300 ракета долає буквально за хвилину і летить занадто низько, щоб на неї відреагували локатори зенітно-ракетних комплексів України. Тому тривога часто вмикається вже після вибуху.
Крім того С-300 при ударі «земля-земля» летить по траєкторії дуги та може маневрувати.
Відбити атаку С-300 можуть комплекси Patriot і SAMP-T.
Раніше росіяни скаржилися на атаку дронів по аеродрому "Маринівка". У російському місті Калач-на-Дону Волгоградської області прогриміли вибухи. Це сталося через, начебто, атаку із застосуванням безпілотників і роботу сил і засобів протиповітряної оборони. Після цього стало відомо про пожежу в аеропорту.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що під час удару по авіабазі Су-34 під Волгоградом вибух зніс ангари з літаками. Імовірно, росіяни розмістили склад БК на стоянці з літаками.
Як повідомлялося раніше, пожежу на нафтобазі в Пролетарську не можуть приборкати шостий день - там уже горять будинки. Вогонь перекинувся на приміську забудову, а також загорілася суха рослинність і очерет.
Читайте також: