Юрист розкритикував електронний реєстр призовників: що з ним не так

Юристи розкритикували електронний реєстр призовників / колаж: Главред, фото: УНІАН, PICRYL

В Україні можуть прийняти законопроект про Єдиний електронний реєстр військовозобов'язаних, резервістів і призовників.

В Україні прийняли законопроект №10062, який передбачає удосконалення єдиного електронного держреєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг". Зараз документ чекає другого читання. Однак законопроект розкритикував адвокат Ростислав Кравець у коментарі ТСН.

Суперечливі та незаконні норми

За словами адвоката, деякі норми в законі абсолютно суперечливі, незаконні і несуть загрозу національній безпеці країни. Вся справа в тому, що дані зможуть потрапити в руки ворога при нагоді кібератаки.

Він пояснює простими словами, що реєстр, який хоче створити влада, матиме вичерпну особисту інформацію українців, яка зберігатиметься невідомо де.

"Вносяться дані в один реєстр з усіх інших реєстрів, однак насправді там буде про всіх громадян України, не тільки військовозобов'язаних. При цьому інформації занадто багато – про здоров'я, про освіту, про майновий стан", - пояснив юрист.

Позбавлення права на приватність особистого життя

Також адвокат акцентує увагу на тому, що внесення особистих даних військовозобов'язаних у такій кількості до Єдиного цифрового реєстру немає в жодній країні в світі. При цьому, за допомогою міжнародного суду людина може вимагати видалення своєї персональної інформації із загального доступу.

Ростислав Кравець додав, що в Україні не вимагають згоди людей на обробку персональної інформації, а Міноборони і Генштаб, у свою чергу, дане рішення підтримали.

У разі прийняття закону, в реєстрі зберуть наступні дані військовозобов'язаних у віці від 17 до 60 років:

Мобілізація в Україні

Нагадаємо, новий законопроект повернули на доопрацювання. Рішення повернути законопроект про мобілізацію Кабінету Міністрів України, щоб його допрацювали, було спільною позицією парламенту, уряду та військового керівництва. Про це повідомив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Також, в новому і гучному законопроекті про мобілізацію в Україні був пункт Про внесення ухильників в базу боржників. Ця ідея викликала у багатьох масу питань. Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поставив крапку в цьому питанні.

Крім іншого, в Україні можуть прийняти рішення про зняття броні від мобілізації для діючих депутатів і вилучення цієї норми із законопроекту. Про це розповіли в редакції РБК-Україна.

Інші новини:

Новини заразКонтакти