Користувачі у Facebook і Telegram поширюють інформацію, що нібито "після вибуху на Рівненській АЕС спалахнула пожежа з викидом радіації". Як повідомили в Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, це – неправда.
Зазначається, що такі інформаційні вкиди є наративом прокремлівської пропаганди.
"Брехня: внаслідок масованої ракетної атаки, на Рівненській АЕС пошкоджено всі енергоблоки, а радіація значно перевищує норму. Таку інформацію поширюють користувачі у Facebook і Telegram", – йдеться у повідомленні.
Рівненська атомна електростанція (РАЕС) — перша в Україні атомна електростанція з енергетичним водо-водяним реактором типу ВВЕР-440 (В-213).
Розташована біля міста Вараш у Рівненській області, є відокремленим підрозділом ДП «НАЕК „Енергоатом“».
Рівненська АЕС розташована на західному Поліссі, біля річки Стир.
Під час масованого ракетного обстрілу України 15 листопада 2022 року АЕС втратила зв'язок з однією з ліній електропередач 750 кВ. Відбулося зниження частоти електроенергії до неприпустимих показників. Довелось знизити потужність станції, один з чотирьох блоків був автоматично відключений, повідомляє Вікіпедія.
Як звертають увагу у відомстві, насправді поширена дописувачами інформація не відповідає дійсності, а фото пожежі, яке шириться мережею, було зроблене під час пожежі на складі у Ташкенті у 2023 році.
"Також журналісти з цього приводу звернулися за коментарем до НАЕК "Енергоатом"– в енергетичній компанії інформацію про пожежу також спростували і додали, що атомні блоки працюють у штатному режимі ", – зазначили в урядовій організації.
Українців попередили, що поширення подібної неперевіреної інформації допомагає ворогу сіяти паніку серед українців і є особливо небезпечним.
Як відомо, вранці, 26 серпня, сили агресора Росії атакували енергоінфраструктуру України - вибухи було чутно в Кривому Розі, Кропивницькому, Харкові. Росіяни застосували понад сотню ракет різних типів і стільки ж безпілотників Shahed.
Згодом у Міністерстві енергетики розповіли про відключення світла у зв'язку з ракетними ударами РФ. Міністр енергетики зазначив, що ситуація в енергосистемі внаслідок ракетно-дронового удару по Україні залишається складною.
У матеріалі німецького видання Welt ідеться про те, що Путін намагається влаштувати Україні тотальний блекаут. Однак у західного світу є можливості зупинити енергетичний терор України з боку країни-агресорки Росії, слід лише ухвалити потрібне для цього рішення.
У ніч на 27 серпня російські окупанти знову атакували Україну ударними безпілотниками. Повітряну тривогу було оголошено в багатьох областях країни.
Після удару росіян по готелю у Кривому Розі: 2 загиблих, 5 поранених, доля ще 2 – невідома.
Голова військової адміністрації Запорізької області Іван Федоров повідомив, що внаслідок нічної атаки російських "Шахедів" на Запоріжжя 2 людини загинули та 4 дістали поранення.
Читайте також: