У розвідці розповіли деталі геройського прориву українських вертолітників в обложений Маріуполь

У розвідці розповіли деталі геройського прориву українських вертолітників в обложений Маріуполь / УНІАН / Маріупольська міськрада

За словами керівника ГУР Міноборони Кирила Буданова, вертольоти "Мі-8" літали в Маріуполь по два за раз. Але одного разу відразу вилетіли відразу чотири борти.

Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов повідомив нові деталі спеціальної операції з прориву українськими вертолітників для доставки допомоги захисникам Маріуполя, які виявилися заблоковані на заводі "Азовсталь". Про це він розповів в інтерв'ю порталу The WarZone.

"Спецоперація була спланована і проведена військовою розвідкою Міністерства оборони України", — сказав Буданов.

Буданов повідомив, що в Маріуполь на допомогу українським військовим вирушили 16 вертольотів, два з яких були збиті окупантами під час п'ятого і сьомого вильотів. За його словами, ще один з вертольотів був збитий, коли вирушав на допомогу іншому підбитому вертольоту.

Керівник розвідки Міноборони додав, що всього було сім вильотів - вертольоти доставляли на "Азовсталь" зброю, боєприпаси, медикаменти, продовольство, а також додатково загін в 72 бійця полку "Азов" на допомогу захисникам Маріуполя.

Даних про жертви і постраждалих Буданов, однак, наводити не став.

Читати такожБув би другий Маріуполь: як вдалося захистити Миколаїв від ра**истів

Нагадаємо, раніше перший командир і засновник полку "Азов" Андрій Білецький говорив про те, що українські пілоти успішно провернули операції, яких історія ще не знала. Вони більше п'яти разів вертольотами перекидали допомогу українським військовим, які були заблоковані на Азовсталі в Маріуполі.

Вертольотами вдалося переправити озброєння, підкріплення, ліки та інше найнеобхідніше. Крім того, таким чином з Маріуполя вивезли поранених і тіла вбитих захисників.

Згодом ворог вже визначив маршрут польоту і розставив ППО. Білецький заявив, що таких операцій в історії людства ніколи не було. Він додав, що історія командира такого першого екіпажу гідна екранізації.

"Можливо, після війни, або навіть під час війни вона буде екранізована. Це історія для фільму. Але нехай ця людина сама розповість. Це вже повинен розповідати офіцер, пілот. А йому є що розповідати. Він живий-здоровий", - сказав Білецький.

Інші новини:

Дивіться Новини Донбасу онлайн

Новини заразКонтакти