Статус інваліда війни не дадуть автоматично: які документи потрібні

Держава визнає інвалідність, пов’язану з війною / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com

Хто має право на статус особи з інвалідністю внаслідок війни.

Читайте в матеріалі:

Громадяни, які зазнали поранень, контузій, травм або захворювань під час воєнних дій і отримали інвалідність, мають право на статус особи з інвалідністю внаслідок війни, — нагадали в Міністерстві юстиції.

Цей статус можуть надати тим, хто постраждав унаслідок

Оформити статус можна

Для подання заяви потрібні

Підстави для відмови

Інші новини

Як раніше повідомляв Главред, в Україні запроваджують інноваційний підхід до видачі статусу учасника бойових дій (УБД) – тепер достатньо мати електронну довідку, яка свідчить про те, що громадянин особисто взяв участь у захисті своєї держави. З метою цього у країні буде створено електронний реєстр військовозобов'язаних. Міністерство оборони отримає повну інформацію про громадян віком від 17 до 60 років, яка буде взята з різних державних реєстрів.

Крім того Міністерство фінансів України запевнило, що всі виплати військовим здійснюються вчасно та в повному обсязі вже понад три роки повномасштабної війни. У відомстві зазначають, що ситуація не зміниться й надалі.

Також, добровольці ЗСУ віком до 25 років, які вступили до війська до набуття чинності нових умов контракту, можуть отримати одноразову виплату в розмірі 1 млн гривень. Для цього необхідно звернутися до командирів і дізнатися алгоритм отримання цієї винагороди.

Читайте також:

Що таке Міністерство юстиції України?

Міністерство юстиції України (скорочено Мін'юст) — центральний орган виконавчої влади України, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Мін'юст є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної правової політики, пише Вікіпедія.

Новини заразКонтакти