Міністр оборони країни-агресора Росії Сергій Шойгу заявив, що у ЗС РФ сформували так звану "Дніпровську річкову флотилію". Найімовірніше, вона буде розгорнута в Херсонській області, щоб захиститися від вилазок українських військ через Дніпро і перешкодити ЗСУ розширити плацдарм на лівобережжі Херсонської області. Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни за 20 березня.
Про створення флотилії та бригади катерів у її складі Шойгу заявив на колегії Міноборони Росії.
Розмір і рівень оснащення річкової флотилії невідомі, але водночас у планах російського командування може бути перехід через Дніпро на правий берег, який контролює Україна, вважають аналітики ISW.
У звіті йдеться, що і російські, і українські джерела підтвердили, що окупантам вдалося провести невеликий рейд і висадитися на правому березі Херсонської області 13 березня, а Дніпровська річкова військова флотилія могла б підтримати подальші зусилля в цьому напрямку.
Експерти вважають малоймовірним, що наразі в окупантів є необхідний особовий склад та обладнання, які потрібні для тривалої присутності на правобережжі Херсонщини або створення реальної загрози повторної окупації значної території в Херсонській області.
Однак присутність нового формування в цьому районі може змусити Україну спрямувати додаткові сили та дефіцитні кошти, щоб стримувати угруповання ЗС РФ у тому районі, де воно з листопада 2022 року відносно не діяло.
"Через появу Дніпровської річкової флотилії українське командування може піти на складні рішення в тому, що стосується розподілу ресурсів, оскільки обмежені запаси військової техніки та артилерійські боєприпаси витрачаються ощадливо", - йдеться у звіті аналітиків.
Інститут вивчення війни (англ. Institute for the Study of War, ISW) – американський аналітичний центр, заснований 2007 року військовим істориком Кімберлі Каган. Штаб-квартира розташована у Вашингтоні, округ Колумбія.
Наразі ISW працює як неприбуткова організація. ISW готував звіти про війну в Сирії, війну в Афганістані та війну в Іраку, "зосередившись на військових операціях, ворожих загрозах і політичних тенденціях у різних зонах конфліктів". З лютого 2022 року ISW публікує щоденні звіти про російське вторгнення в Україну, пиши Вікіпедія.
20 березня Сили оборони півдня України повідомили, що російські війська атакували позиції українських захисників на Запоріжжі та Херсонщині, але зазнавши значних втрат, були змушені відступити. Ворог не відмовляється від наміру вибити підрозділи ЗСУ із зайнятих позицій.
12 березня начальниця пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк повідомляла, що російські війська зменшили кількість штурмів на лівобережжі Херсонської області через зниження морально-психологічного стану серед окупантів. За її словами, росіяни не можуть знайти належну мотивацію для солдатів, щоб відправляти в штурми.
9 березня повідомлялося, що бійці Збройних сил України на лівому березі Дніпра в Херсонській області розширюють свій плацдарм. Окупанти обстрілюють українські війська в районі Кринок з артилерії та мінометів.
Інші новини: