В Україні продовжує дорожчати вершкове масло. Упаковку вагою 200 г можна купити за 54,46 грн/кг, а це на 7% дорожче, ніж 2 тижні тому. Ростуть в ціні й інші продукти.
Є відразу кілька причин зростання вартості: зменшення виробництва вершкового масла в нашій державі, зростання вартості масла в ЄС (а це основний постачальник в Україну), повідомляє пресслужба УКАБ (Український клуб аграрного бізнесу).
Також вплинуло подорожчання сировини для вироблення продукту (молока) та інших складових собівартості.
Цей овоч за минулі тижні подорожчав на 11% і в середньому зараз коштує близько 21,59 грн/кг.
"У 2021 році українські аграрії зменшили посівні площі під капустою через низькі ціни на неї в 2020 році, коли вони були змушені реалізувати цей овоч або за низькою рентабельністю, або взагалі нижче собівартості, що і змусило переглянути структуру посівів. Фактор зменшення власного виробництва в комбінації зі зростанням цін на капусту в сусідніх країнах (якщо є можливість експортувати її туди) привів до такого стрімкого зростання ціни в цьому році. Крім того, збільшення вартості енергоресурсів на її зберігання і сезонний фактор додатково сприяли її подальшому зростанню", - пояснили подорожчання капусти експерти.
Через фактор сезонності і збільшення витрат по зберіганню продукції за 2 останні тижні росли середні ціни на полицях супермаркетів на: морква (+10% до 14,70 грн/кг), цибуля (+7% до 15,40 грн/кг), буряк (+7% до 16,40 грн/кг) і картопля (+5% до 9,14 грн/кг).
Також варто відзначити, що роздрібні мережі українських АЗС з 4 по 7 лютого підвищили вартість бензину і дизельного палива від 0,2-1,6 гривні за літр.
Як свідчать дані моніторингу роздрібного ринку Консалтингової групи "А-95", ціна дизельного палива зросла на 55 копійок, до 31,53 грн/л.
Читайте також: