Відключення світла для населення в Україні можливі в літній пік споживання в липні-серпні. Потужності в енергосистемі недостатньо, і промисловим підприємствам вже урізали ліміти.
Про це в інтерв'ю порталу РБК-Україна розповів енергетичний експерт директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
"Ми зараз, якщо взяти дані "Укренерго", то 1600-1700 мегават-годину ми зараз беремо стабільно аварійну допомогу з Європи щодня", ‒ сказав він.
Як каже Харченко, така ситуація означає, що в Україні не вистачає генерації електрики і його, відповідно, доводиться брати з Європи.
"І чим спекотніше, тим більше зростає цей дефіцит. Липень і серпень є піком, кінець липня і перші два тижні серпня є літнім піком споживання. І він в Україні в останні роки був таким же високим, як зимовий", - говорить експерт.
Харченко вважає, що саме у вищевказані періоди плануються певні обмеження поставок.
"Індустріальні споживачі вже обмежуються. Це просто робиться непублічно, просто ліміти акуратно видають на 20-30% нижче, ніж вони бажали споживати", ‒ сказав він.
Директор Центру досліджень енергетики. Експерт з питань енергетики. Публікує аналізи і прогнози розвитку ситуації в енергетичній сфері в ряді провідних ЗМІ України.
Раніше в Міненерго анонсували підвищення тарифів на електрику. З такою заявою виступив заступник керівника відомства Фарід Сафаров.
За словами чиновника, головна причина підвищення тарифів на світло – брак грошей для відновлення енергосистеми після ударів російських окупантів та її підготовки до зимового періоду 2023/2024 років.
Експерт Олександр Харченко зазначив, що підвищення тарифу призведе до того, що в середньому платити за світло доведеться 150-250 гривень.
З 1 червня 2023 року для всіх побутових жителів України тарифи на електрику становить - 2,64 грн за кВт-год.
Інші новини: