Повномасштабна війна в Україні триває вже майже два роки. Попри складнощі та ризик зниження західної допомоги, понад половина українців готова продовжувати боротися з російськими окупантами.
Опитування проводив Київський міжнародний інститут соціології. Респондентам запропонували два сценарії розвитку подій:
Більшість респондентів - 58% - схиляються до думки, що навіть у разі суттєвого скорочення західної допомоги слід все одно продовжувати бойові дії для тиску на окупантів, навіть з урахуванням ризиків для контрольованих Україною територій.
При цьому кожен третій респондент (32%) вважає, що краще піти на припинення бойових при дійсно серйозних гарантіях безпеки від Заходу, навіть якщо звільнення окупованих територій затягнеться на невизначений термін.
Решта 10% не змогли визначитися зі своєю думкою.
Опитування було проведено 29 листопада − 9 грудня 2023 року.
У Вашингтоні досі не вдалося досягти загальної згоди щодо бюджету на наступний рік, в якому передбачена фінансова підтримка України. Водночас секретар Ради національної безпеки і оборони наголошує, що не слід розглядати це як трагедію.
Видання Reuters з посиланням на джерело, знайоме з обговореннями, повідомляє, що Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість піти на поступки республіканцям у Сенаті й підтримати пункт про безпеку кордонів США в законопроекті про додаткове фінансування, щоб надати нову допомогу Україні та Ізраїлю.
11 грудня президент Володимир Зеленський розпочав свій візит до США.
12 грудня президент США Джо Байден прийме українського лідера в Білому домі.
Нинішній візит є третім візитом Зеленського до Вашингтона з моменту початку війни в Україні. Він відбувається в критичний момент переговорів Конгресу про надзвичайну допомогу Україні.
Інші новини: