Ключові тези заяви Зеленського:
Україні необхідні достатні обсяги озброєнь, а не підтримка на перемовинах з агресором Росією.
Необхідна реалізація концепції "мир завдяки силі", яка вже неодноразово доводила свою ефективність. Деякі лідери обіймаються з Володимиром Путіним, але стає лише гірше. Про це заявив президент Володимир Зеленський.
Як повідомляє Офіс президента, під час виступу на п'ятому саміті Європейського політичного співтовариства (ЄПС) у Будапешті в четвер, 7 листопада, він розповів про те, що для стримування Путіна необхідний тиск.
"Ми захищаємося не від російських слів, а від російських нападів. Тому нам потрібна достатня кількість зброї, а не підтримка в переговорах. Обійми з Путіним не допоможуть. Деякі з вас обіймаються з ним уже 20 років, і все стає лише гірше. Він думає тільки про війни і не зміниться. Тільки тиском можна його стримати", - зазначив Зеленський.
Крім того, він закликав європейських лідерів підштовхнути РФ до справедливого миру, знайти спосіб, щоб російські активи працювали на Україну, і обмежити Росії можливість отримувати доходи від нафти.
"Рахунок за цю війну потрібно виставляти росіянам, а не Україні. Щоб Росія більше не могла висувати свої фальшиві претензії всім навколо - від країн Балтії до Балкан. Будь-яка країна, будь-який лідер, який поважає міжнародне право і сидить за цим столом, повинні розуміти, що хижаки завжди вимагають дедалі більшої і більшої здобичі", - сказав президент.
Вибори президента США відбуваються не шляхом прямого всенародного голосування, а через Колегію виборників. Залежно від чисельності населення, кожен штат має певну кількість голосів, і більшість штатів (окрім штатів Мен і Небраска) віддають усі свої голоси виборників тому кандидату, який переміг у штаті на всенародному голосуванні.
Щоб перемогти, кандидату потрібно принаймні 270 із загальної кількості в 538 голосів Колегії виборників. Всенародне голосування відбувається у вівторок, наступний за першим понеділком листопада, раз на чотири роки.
Виборці голосують у перший понеділок після другої середи грудня, рівно на 41-й день після дня всенародного голосування. Виборники не збираються разом, а голосують усі у своїх штатах. Потім спеціальна комісія конгресу США підраховує голоси, і 6 січня голова сенату оголошує остаточні результати президентських виборів.
Також він додав, що вчора говорив з обраним президентом США Дональдом Трампом. Розмова була "хороша і продуктивна". Проте ніхто не знає, якими будуть конкретні дії Трампа.
"Але ми сподіваємося, що Америка стане сильнішою. Саме така Америка потрібна Європі. А Америці потрібна сильна Європа. Це зв'язок між союзниками, який потрібно цінувати і який не можна втрачати", - наголосив Володимир Зеленський.
Як повідомляв Главред, представник Республіканської партії Дональд Трамп здобув перемогу на виборах президента США. Він набрав 295 голосів вибірників, тоді як для перемоги було потрібно 270.
Одним із перших привітав Трампа з перемогою президент Володимир Зеленський. Він висловив сподівання на рішучі дій майбутньої адміністрації Білого дому та зміцнення стратегічного співробітництва України і США.
Президентство Трампа вплине на допомогу Україні, написали журналісти The New York Times. Існують побоювання, згідно з якими Трамп наполягатиме на сценарії завершення війни, який невигідний Києву.
Інші новини: