Україна не має сил для звільнення Криму - Зеленський

В України немає зброї для звільнення Криму / Колаж: Главред, фото: ОП, скріншот із відео, pexels

Президент акцентував на тому, що Україна готова до обговорення будь-яких питань, але тільки за умови повного припинення вогню.

Що відомо:

Україна не має достатньо зброї, щоб звільнити окупований Крим. Про це заявив президент України Володимир Зеленський.

"Наші люди - найголовніше, але говорити, що у нас немає армії - це неправильно, я так вважаю. Я згоден із президентом Трампом, що в України немає достатньо зброї, щоб зброєю повернути контроль над півостровом Крим", - сказав Зеленський.

Однак це не означає, що зараз партнери не можуть допомогти звільненню півострова.

"У світу є можливості санкційні, іншого економічного тиску, дипломатичного тиску, щоб обговорювати територіальні питання, але тільки після безумовного припинення вогню. Таке наше бачення", - додав президент.

Зеленський наголосив, що Україна готова до діалогу та обговорення всіх можливих питань, але тільки за умови повного припинення вогню.

"Повне безумовне припинення вогню відкриває можливості говорити про все. І ми готові до діалогу в будь-якому форматі з будь-ким у цьому форматі і будь-коли. Але тільки після сигналу про те, що Росія готова до закінчення війни. Такий сигнал - повне безумовне припинення вогню", - підсумував президент.

Питання Криму - новини за темою

Нагадаємо, США пропонують мирний план, що включає визнання Криму російським і "заморожування" лінії фронту. План також передбачає послаблення санкцій проти РФ в обмін на припинення бойових дій.

Натомість президент України Володимир Зеленський під час брифінгу підтвердив, що США пропонують припинення вогню, поступки щодо територій і відмову від НАТО. Він підкреслив, що Крим - український, і Київ не визнає його окупації.

Як повідомляв Главред, держсекретар США Марко Рубіо не поїхав на переговори в Лондон щодо завершення війни Росії проти України. За даними CNN, причина - небажання Києва прийняти ключовий пункт пропозиції Трампа про визнання російського контролю над Кримом. Формально відмову пояснили "логістичними причинами".

Читайте також:

Новини заразКонтакти