Про що говорив Трамп:
Під час зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном і президентом України Володимиром Зеленським новообраний господар Білого дому Дональд Трамп заявив, що хоче негайного припинення вогню і перемовин Києва з Москвою для швидкого завершення війни. Трамп був налаштований "шанобливо і дружелюбно".
Як повідомляє Reuters, Зеленський намагався налагодити контакт із Трампом і пояснити йому необхідність надання Україні гарантій безпеки за будь-якого сценарію завершення російсько-української війни шляхом перемовин.
"Три лідери розмовляли протягом 35 хвилин без радників, не обговорювали конкретних деталей укладення миру, але Трамп повторив, що хоче негайного припинення вогню і перемовин, щоб швидко закінчити війну", - написали журналісти з посиланням на чиновників, обізнаних про зустріч.
Одне з джерел сказало, що поведінка Трампа була "доброзичливою, шанобливою і відкритою". Схоже, він "був налаштований слухати".
За словами джерела в Офісі президента, Зеленський сказав, що для встановлення миру потрібні гарантії. Просто припинити вогонь - недостатньо, Путін може знову порушити свої зобов'язання.
"Трамп обмірковує всі деталі", - так, як стверджує джерело, відреагував новообраний президент США на риторику Зеленського.
Згідно з джерелами, Трамп намагався встановити особисте взаєморозуміння. Цей аспект - ключовий у його дипломатії. Зрештою він ухвалюватиме рішення щодо своїх подальших дій.
Один із чиновників розповів, що Макрон і Зеленський "були на одній хвилі" під час тристоронньої зустрічі в Парижі. Утім, президенти намагалися не виглядати так, "ніби вони заганяють Трампа в кут".
Глави української та французької держав виклали своє бачення ситуації та наголосили, що Україні без підтримки Сполучених Штатів буде дуже важко.
Макрон хотів цією зустріччю довести, що Європа багато зробила для підтримки України і готова більш рівномірно розділити зі США допомогу Києву.
Також Макрон і Зеленський пояснювали Трампу, що Путін зразка 2017 року - коли Трамп був президентом - і Путін у 2024 році - відрізняються.
Володимир Путін — президент Російської Федерації, однак Україна і низка інших країн світу не визнають легітимності виборів 2024 року у РФ.
Путін ухвалив рішення про вторгнення в Україну, що почалося 24 лютого 2022 року. Вторгнення, яке засудила Резолюція Генеральної Асамблеї ООН, призвело до введення нових санкцій проти Росії та її часткової міжнародної ізоляції та викликало валютну кризу в Росії. Воєнним злочинцем Путіна визнали Сенат США (одноголосно), Сейм Польщі. Євросоюз, а також США, Японія та низка інших країн ввели особисто персональні санкції проти Путіна.
17 березня 2023 року Міжнародним кримінальним судом у Гаазі було видано ордер на арешт Володимира Путіна за звинуваченням у незаконній депортації українських дітей під час вторгнення в Україну, пише Вікіпедія.
При цьому фактор падіння режиму Асада в Сирії розглядався як аргумент для посилення позиції щодо Москви на майбутніх перемовинах.
Як повідомляв Главред, після зустрічі з Макроном і Зеленським новообраний президент США Трамп звернувся до Путіна із закликом зробити крок до миру. Він закликав до припинення вогню і початку перемовин.
Зеленський відкинув негайне припинення вогню і заявив, що не можна просто взяти і зупинити війну без надання Україні гарантій безпеки. Потрібен реальний мир через силу, щоб Путін не зміг повторити напад.
Пізніше у Путіна відповіли Трампу і вибухнули "умовами" завершення війни. Кремлівський рупор Дмитро Пєсков сказав, що Путін більше зацікавлений в "ініціативах", які пропонує Глобальний Південь. Пєсков повторив ультиматум Кремля, на базі якого, мовляв, Москва і готова вести "перемовини".
Інші новини: