В Інтернеті висуває безліч українських відповідників слова"селфі". Водночас є навіть рейтинг цих фраз, що свідчити про ті, як активно люди намагаються замінити іноземне слово та адаптувати його в українській мові.
Відомий вчитель і мовознавець Олександр Авраменко розповів, як правильно це зробити.
"Яких тільки відповідників не вигадають українці до новомодного слова "селфі". І "себчик", тобто "фотографую собі", і "самчик" від "сам роблю фото", - зазначив мовознавець в ефірі "Сніданку з 1 + 1".
Також часто українці використовують слово "самознімка", що означає - "сам знімаю". Усі ці варіанти цікаві та прийнятні, проте наразі немає правильного слова, яке б стало відповідником до "селфі".
"Хай там як, але час покаже, який варіант приживеться в літературній мові", - підсумував Авраменко.
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український вчитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле - і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників та посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Вчитель також додав, що "селфі" означає світлину, яку ми робимо самі великим планом. До слова, якщо ви звікли казати" крупним планом", рахуйте, що це неправильно.
Зазначимо, раніше Олександр Авраменко розповів про ті, якого роду є місто Дніпро - середнього чи чоловічого.
Крім того, він здивував читачів відповідь на питання про ті, чому неправильно казати "дзвоніть друзям".
Читайте більше про українську мову: