В Україні пенсії суддів збільшили з січня по червень 2024 року - з 92,2 тисячі до 98,2 тисячі грн. Водночас середня пенсія пересічного українця, який отримує виплату за віком, зросла за цей самий період лише на 800 грн - із 4,7 тисячі до 5,5 тисячі. Про це йдеться в даних звітності Пенсійного фонду України (ПФУ), які опублікував портал "Обозреватель".
При цьому кількість пенсіонерів із січня зменшилася приблизно на 130 тисяч осіб.
Кількість пенсіонерів знизилася з 10, 687 млн - до 10, 552 млн. Зазвичай судді отримують пенсії за особливими правилами.
Якщо за кожен рік стажу українці в середньому отримають 1% від розрахункового заробітку (він менший, ніж останній заробіток), то судді можуть отримувати близько 80% від свого колишнього окладу.
Однак слід зазначити, що через невелику кількість суддів (їх усього 3706 осіб) їхні високі пенсії значно на бюджет Пенсійного фонду не впливають.
Пенсійний фонд України - центральний орган виконавчої влади, який здійснює управління соціальною системою загального обов'язкового державного пенсійного страхування; проводить збір, акумуляцію та облік страхових внесків; призначає пенсії і готує документи щодо їх виплати; забезпечує своєчасне та в повному обсязі фінансування і виплату пенсій, соціальних виплат, що здійснюються відповідно до законодавства за рахунок Пенсійного фонду України; здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України; забезпечує виплату пенсій, соціальних допомог, що здійснюються відповідно до законодавства за рахунок Пенсійного фонду України; здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.
Нагадаємо, 2024 року в Україні збільшили вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію у віці 60 років - тепер необхідно мати страховий стаж у 31 рік. Раніше цей показник становив 30 років.
Також щорічна індексація пенсій призвела до збільшення виплат для військових пенсіонерів, включно з тими, які отримують пенсію по інвалідності. Мінімальні виплати для них зросли на 600-700 гривень, залежно від групи інвалідності та звання.
Крім цього, з 1 квітня частину пенсійних виплат можуть призупинити. Щоб уникнути призупинення, пенсіонери мають пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року у відділення "Ощадбанку" або в Пенсійному фонді України, або через відеоідентифікацію.
Більше новин: