Дефолт США: експерт пояснив, чому Америці крах не загрожує

США є привабливою для інвестування країною, тому їхні боргові зобов'язання спокійно викуповуються більшістю інвесторів або країн світу.

Сенат США
Дефолт Сполучених Штатів неможливий навіть теоретично, вважає Загородній / Reuters

У США не може бути оголошений дефолт, тому що Штати виробляють долар. А контролюючи емісію долара в світі, США можуть нескінченно підвищувати "стелю" боргу - рівно стільки, скільки їм буде потрібно.

Вже з цієї причини Сполученим Штатам дефолт абсолютно не загрожує, заявив у коментарі Главреду політичний та економічний експерт Тарас Загородній.

Така ситуація в США виникла не вперше. Вже не раз траплялися так звані шатдауни, коли США вчасно не встигали підвищити межу боргу.

"Зокрема, так траплялося за президентства Дональда Трампа – тоді у США виникли тимчасові труднощі. Втім, все це було некритично: відправили у відпустку деяких чиновників, призупинили виплати тощо. Однак потім Конгрес проголосував за підвищення ліміту держборгу, і все запрацювало знову", - пояснив експерт.

Реклама

За його словами, дефолт Штатам не загрожує ще й тому, що США є привабливою для інвестування країною, тому їхні боргові зобов'язання спокійно викуповуються більшістю інвесторів або країн світу.

"Одним словом, поки США є головним емітентом долара, поки енергоносії (нафта і газ) торгуються в основному в доларі, немає приводу навіть допускати думку про те, що в Штатах можливий дефолт. Жодних передумов для фінансових потрясінь в США немає. Тож, дефолт Сполучених Штатів неможливий навіть теоретично, його не буде", - резюмував Загородній.

Дефолт в США 2021

14 жовтня президент США Джо Байден підписав законопроект, що передбачає підвищення "стелі" держборгу на 480 мільярдів доларів.

Як інформує Білий дім, цього збільшення ліміту повинно вистачити для того, щоби федеральний уряд повною мірою продовжував виконувати свої зобов'язання до початку грудня.

8 жовтня відповідний законопроект ухвалив Сенат США.

Раніше Мінфін США попередив, що якщо до 18 жовтня 2021 року зробити всі необхідні для затвердження ліміту дії, то країні теоретично загрожує дефолт.

Зазначимо, що у США, на відміну від більшості держав, "стеля" боргу встановлена законодавчо, її не можна перевищувати без схвалення Конгресу. З 1 жовтня країна перевищила дозволений законодавчим органом ліміт держборгу в 28,4 трильйона доларів.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Дефолт США: експерт пояснив, чому Америці крах не загрожує». Інші новини світу читайте в розділі «Світ». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Прикмети на 30 листопада: що не можна робити в день святого Григорія і як не потрапити в бідуПрикмети на 30 листопада: що не можна робити в день святого Григорія і як не потрапити в біду Крижаний прогноз з потужними снігопадами: українців попередили про різке похолоданняКрижаний прогноз з потужними снігопадами: українців попередили про різке похолодання В Україну йде небезпечний сніговий штормВ Україну йде небезпечний сніговий шторм Як можна повторно використовувати чайні пакетики: 10 несподіваних застосуваньЯк можна повторно використовувати чайні пакетики: 10 несподіваних застосувань Прогноз на грудень-2021 від астролога Влада Росса: що можна і чого не можна робити цього місяцяПрогноз на грудень-2021 від астролога Влада Росса: що можна і чого не можна робити цього місяця
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти