У США вперше в медицині лікарі успішно пересадили пацієнту серце генетично модифікованої свині.
Хірурги з Медичного центру Університету штату Меріленд відзначають, що через три дні після експериментальної операції, яка відбулася минулої п'ятниці в лікарні Балтімора і тривала сім годин, 57-річний Девід Беннетт відчуває себе добре, пише The Associated Press.
"Це був вибір між смертю та трансплантацією. Я хочу жити. Я знаю, що це постріл у темряві, але це мій останній шанс", - сказав Беннетт за день до операції.
За словами медиків, трансплантація показала, що"серце генетично модифікованої тварини може функціонувати у людини без негайного відторгнення".
У той же час, підкреслює головний лікар UNOS Девід Классен, це лише перший попередній крок у вивченні того, чи зможе ксенотрансплантація нарешті спрацювати.
Відзначається, що хірурги з Меріленда використовували серце свині, яка була генетично модифікована для видалення "цукрового" гена, що виробляє фермент травлення ізомальтазу.
"Якщо це спрацює, у страждаючих пацієнтів буде нескінченний запас цих органів", - заявив науковий керівник університетської програми з пересадки від тварини до людини Мухаммад Мохіуддін.
"Він усвідомлює масштаби того, що було зроблено, і він дійсно усвідомлює важливість цього", – поділився син пацієнта Девід Беннетт-молодший.
Раніше повідомлялося, що львівські кардіохірурги провели першу успішну операцію на серці дитини, у якого був вроджений порок.
Медики прооперували п'ятирічного хлопчика Артема. Для медичного закладу це була перша операція на серці дитини.
Читайте також: