Для того, щоб Україна змогла вступити до НАТО, їй потрібно перемогти у війні проти Росії. Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірі під час брифінгу, передає Суспільне.
“Що стосується вступу України до НАТО, то нагадаю, що і Альянс, і Сполучені Штати заявляли, що спочатку вони мають виграти цю війну. І ми робимо все можливе, щоб переконатися, що вони (українці – ред.) зможуть це зробити", — сказав Кірбі
Кірбі наголосив, що після закінчення війни між Україною та Росією залишиться протяжний кордон. Він додав, що українці будуть знаходитись в стані постійної небезпеки.
"Президент США підписав з Україною двосторонню безпекову угоду, щоб переконатися, що їхня оборонно-промислова база має все для довгострокового захисту", — наголосив він.
Кірбі також зазначив, що президент США Джо Байден впевнений, що в майбутньому Україна стане членом НАТО.
"Президент заявив, що, на його думку, НАТО фігурує в майбутньому України. Є багато речей, які потрібно зробити, перш ніж вони зможуть приєднатися до Альянсу, як і будь-який член НАТО до вступу до Альянсу. Однак президент твердо вірить, що НАТО є у майбутньому України", — додав представник Білого дому.
Джон Кірбі - контрадмірал Військово-морських сил США, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США з травня 2022 року. Прессекретар Пентагону (2021—2022). Офіційний представник Державного департаменту США (2015—2017), пише Вікіпедія.
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, Американський президент Джо Байден відмовився від ідеї "НАТОвізації" України, залишаючи відкритим питання її членства в Альянсі. Місія США при НАТО пояснила, що Байден підтримує перспективи України в Альянсі, проте вважає, що країна наразі не готова до повного членства.
Країни-члени НАТО ще не досягли консенсусу щодо запрошення України на вступ, але згодні на підтримку у сфері військової допомоги, повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Президент Польщі Анджей Дуда вказав на три ключові теми для обговорення на саміті НАТО: посилення обороноздатності Альянсу, підтримка євроатлантичних амбіцій України та перегляд підходу НАТО щодо Росії.
Інші новини: