Початок переговорів про вступ України до Євросоюзу вже у червні 2023 року підтримало більше сотні європейських лідерів. Вони підготували спільне звернення до влади 27 країн-членів ЄС.
Спільне звернення до глав держав направили відомі європейські політики, вчені та діячі культури, пише "Європейська правда".
Автори звернення нагадали, що у червні 2022 року ЄС нарешті надав Україні статус кандидата на вступ і це означало подолання величезного спротиву та побоювань, які довгий час культивувалися російською "м'якою силою" на Заході.
"Сьогодні є всі підстави вважати, що сили, які вороже ставляться до швидкого вступу України в ЄС, знову запрацювали. Як інакше можна розцінювати заяви президента Єврокомісії, яка, звертаючись до Президента Зеленського, нещодавно сказала, що "між теперішнім часом і цим світлим майбутнім може бути важка дорога", - йдеться у зверненні.
Автори визнають, що, незважаючи на сміливі реформи, які Україна здійснювала вже під час війни, їй належить зробити більше для викорінення корупції.
Водночас вони зазначають, що низка країн-членів ЄС досі не зробили жодних серйозних кроків для притягнення до відповідальності власних громадян, які були політично, інтелектуально чи фінансово корумповані російським режимом.
17 червня 2022 року Європейська комісія винесла рекомендацію про надання Україні статусу країни-кандидата для вступу до Євросоюзу. Глава ЄК Урсула фон дер Ляєн офіційно зробила заяву про те, що Київ виконав вже 80% вимог ЄС.
23 червня Європарламент підтримав надання Україні статусу кандидата на членство в Європейському Союзі. Крім України, ЄП підтримав надання цього статусу також сусідній Молдові.
2 лютого в Києві відбулося історичне спільне засідання з представниками Єврокомісії та членами українського уряду. Глава ЄК Урсула фон дер Ляєн назвала Україну "серцем Європи, в якому сповідуються цінності ЄС". Вона акцентувала увагу на тому, що прапор України обов'язково буде розвиватися в штаб-квартирі Єврокомісії.
9 лютого президент Володимир Зеленський прибув до Брюсселя. Глава держави провів низку зустрічей з лідерами Європейського Союзу, виступив у Європарламенті та взяв участь у саміті країн-учасниць Євросоюзу.