Офіційний Вашингтон дотримуються точки зору, згідно з якою російський президент Володимир Путін наразі не прийняв рішення щодо можливого військового вторгнення Росії в Україну. Однак як вважають в американській розвідці, Москва дійсно розглядає такий сценарій. Про це заявив радник глави Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван.
Під час свого брифінгу він розповів про те, що в Кремлі не ухвалили конкретного рішення з питання реалізації військової операції проти української держави.Читайте такожДві вимоги США щодо Донбассу: у Байдена поставлять умову Росії щодо "угоди" – Bloomberg
"За нинішньою оцінкою уряду США, він (президент Росії Володимир Путін, - ред.) ще не прийняв рішення. У цьому з останнього тижня нічого не змінилося....",- зазначив Салліван.
Втім, за його словами, у Штатах "серйозно стурбовані" оцінкою американської розвідки щодо того, що "російський уряд всерйоз розглядає" сценарій розвитку подій, що передбачає можливість військового вторгнення в Україну.
Також він додав, що точної відповіді на це питання наразі немає.
"Ми не можемо оселитися в голові якогось світового лідера, завжди є обмеження того, що ми знаємо, чи ні",-підкреслив Джейк Салліван.
У п'ятницю, 17 грудня, Міністерство закордонних справ Росії опублікувало два документи, які були передані на розгляд Вашингтона. Йдеться про проект договору США і Росії про гарантії безпеки, а також проект угоди щодо заходів забезпечення безпеки Штатів, РФ і НАТО. Москва очікує на відповідні перемовини з Вашингтоном.
У документах йдеться про те, що Росія пропонує формально оформити гарантії Москві від Вашингтона щодо невступу України до Північноатлантичного альянсу і нерозширення блоку безпеки Заходу на схід.
Прессекретарка Білого дому Джен Псакі сказала про те, що Вашингтон не буде вести перемовини з Москвою з питань європейської безпеки без держав Євросоюзу та країн-партнерів. Штати не готові йти на поступки в питаннях права держав на ведення вільної політики і самостійного визначення свого майбутнього.
В НАТО зробили заяву про те, що Альянс вже отримав ініціативи Росії. У колективному блоці безпеки Заходу дотримуються точки зору, згідно з якою будь-які перемовинри з Росією повинні ґрунтуватися на побоюваннях організації діями Москви і головних принципах європейської безпеки. У діалозі повинна брати участь і Україна.