Лідер Китаю Сі Цзіньпін дотримується обережної політики щодо країни-агресорки Росії. Він не має наміру підтримувати РФ, постачаючи їй зброю, адже для нього більш вигідними є інші економічні рішення. Вірогідно, очільник Китаю вже знає, хто опиниться на місці російського диктатора Володимира Путіна. Про це розповів політичний експерт, керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок в ефірі 24 каналу.
Як зазначив Клочок, 21 березня під час офіційного візиту Сі Цзіньпіна до Москви на зустрічі не було очільника Радбезу РФ Миколая Патрушева. У цей час він за дивним збігом обставин поїхав в Ульяновськ і там проводив засідання.
"Це той Патрушев, який їздив до Китаю владнати проєкт транзиту і який хоче та прагне поставити до влади свого сина Дмитра", - пояснив експерт.
На його думку, Патрушев – це навіть гірше, ніж Путін. Водночас є й інший наступник, який сформувався за ці два роки – це прем'єр-міністр Михайло Мішустін. Клочок підкреслив, що на цього кандидата може погодитися й сам Путін.
Політичний експерт наголосив, що саме з Михайлом Мішустіним зустрічався китайський президент Сі Цзіньпін.
"Так, в тій частині є просте обґрунтування – економічна співпраця. Глава уряду буде їхати до Китаю, щоб підписувати, можливо, разом із Путіним проєкт "Сила Сибіру 2" не в Росії, а в Пекіні на умовах Пекіна, щоб Росія привезла туди газ", - зазначив він.
Клочок підкреслив, що кандидати на заміну Путіна можуть бути різні. Тож жоден сценарій не можна недооцінювати.
Глава КНР Сі Цзіньпін 20 березня відвідав Москву, столицю країни-окупанта і агресора РФ. Сі Цзіньпін – перший зі світових лідерів, який провів зустріч з господарем Кремля після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна.
Під час зустрічі з главою Кремля Сі Цзіньпін назвав Путіна "дорогим другом", а також висловив переконання, що росіяни підтримають свого диктатора на президентських виборах у 2024 році.
Як зазначив політичний і економічний експерт Тарас Загородній, насправді така підтримка нічого не означає. Якщо Путін програє вибори або закінчить життя самогубством, то нічого не трапиться. У Китаю є економічні важелі, свої інструменти тиску на Росію. Пекін цікавлять виключно преференції і стабільність території.
Вас може зацікавити: