Саміт, що пройде у Швейцарії 15-16 червня за участі майже 100 країн світу, має на меті розпочати обговорення мирного процесу. Україна при цьому не запрошувала на захід Російську Федерацію. Однак у розпорядження "Радіо Свобода" потрапив проєкт комюніке з цікавими деталями.
Якщо лідерам вдасться досягти домовленостей щодо ядерної та продовольчої безпеки, повернення військовополонених і викрадених дітей, то мова може зайти про майбутні мирні переговори, де будуть залучені "представники всіх сторін", йдеться у висновках саміту миру в Швейцарії.
Важливо підкреслити, що документ наразі не є остаточним і його текст ще може бути змінений перед схваленням. Але в проєкті наполягають - мир можливий лише у випадку залучення усіх сторін конфлікту.
"Ми вважаємо, що досягнення миру вимагає участі й діалогу між усіма сторонами. Тому ми вирішили вжити конкретних кроків у майбутньому у вищезазначених сферах з подальшим залученням представників усіх сторін. Статут Організації Об’єднаних Націй, зокрема принципи поваги до територіальної цілісності й суверенітету всіх держав, може і буде служити основою в досягненні всебічного, справедливого і міцного миру в Україні", – йдеться в документі.
Інтернет-видання і радіостанція, що позиціонує себе як приватний некомерційний інформаційно-новинний засіб масової інформації. Фінансується Конгресом США. Її загальна аудиторія становить 35 млн слухачів. Робота українського відділу Радіо Свобода розпочалася у квітні 1954 року.
Нагадаємо, кількість країн і організацій, які підтвердили свою участь у Саміті миру в Швейцарії, знизилася. З 93 країн, які раніше підтвердили свою участь, наразі готові прибути лише 78.
Напередодні з'ясувалось, що Володимир Зеленський "гірко розчарований" відмовою офіційного Пекіну взяти участь у проведенні Глобального саміту миру, який пройде в найближчі дні в Швейцарії.
Раніше повідомлялось, що країна-агресор Росія може взяти участь у конференції, яка відбудеться за підсумками Саміту миру.
Читайте також про мирні переговори між Україною і Росією: