Імовірна мобілізація в Росії свідчить про труднощі, які перед нею постали в ході повномасштабної війни в Україні, заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.
"Як і у випадку підготовки псевдореферендумів, це відображення труднощів Росії в Україні. Він (Путін) може вдатися до часткової мобілізації, щоб змусити ще більше росіян брати участь у жорстокій війні в Україні", - зазначив він в ході брифінгу.
За словами Саллівана, Росії "потрібно більше людей", причому не тільки на Донбасі, де вони продовжують наступальні дії, але і там, де вони намагаються стримати контрнаступ українських військ.
"Росія зі скрипом шукає, кого б відправити на війну. Це дії не впевненої в собі країни, не прояв сили – якраз навпаки. І США і наші союзники і партнери серед міжнародного співтовариства будуть протистояти цим очевидним зусиллям з боку Росії і твердо підтримувати Україну і її народ", – підкреслив радник Байдена з нацбезпеки.
У свою чергу в Пентагоні заявляють, що заяви лідерів самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" про проведення референдумів про приєднання до Російської Федерації є відволікаючим маневром після успішного контрнаступу України, повідомляє CNN.
"Це просто інформаційна операція, яка покликана відвернути увагу від того складного стану, в якому зараз знаходяться російські військові", - заявив представник Пентагону бригадний генерал Пет Райдер.
Райдер назвав заклики до проведення референдумів частиною російської "гри".
"Ми бачили, як вони робили це в 2014 році, і це виглядає приблизно так: спочатку маріонеткові чиновники, як ви бачите в пресі зараз, заявляють, що збираються провести референдуми, а потім вони будуть використовувати це як основу для того, щоб спробувати заявити про легітимність анексії суверенної української території", - сказав він.
За його словами, референдуми не матимуть жодної довіри і не вплинуть на підтримку України з боку США.
"Ніхто не буде сприймати такі фіктивні референдуми з довірою, і США, безумовно, не визнають результати будь-яких фіктивних виборів. Ми продовжимо працювати з Україною і нашими міжнародними партнерами, щоб надати їм необхідну підтримку", - сказав Райдер.
Нагадаємо, раніше Держдума Росії в цілому прийняла поправки до Кримінального кодексу. Там з'явилися поняття "мобілізація" і "воєнний час". Якщо військовий самовільно покине частину в період мобілізації, йому може загрожувати кримінальна відповідальність на строк до 10 років. Далі зміни має затвердити Рада Федерації.
Експерт Вашингтонського Центру аналізу європейської політики, генерал США у відставці Бен Ходжес вважає, що РФ буде потрібно кілька місяців, поки нових солдатів екіпірують, навчать і підготують до відправки в бій.
Читайте ще: