Лідери Великої двадцятки погодилися підштовхнути Росію до деескалації війни проти України. Китай міг стати посередником між Києвом і Москвою і запобігти подальшому посиленню бойових дій. Пекін в найближчі місяці повинен більш активно діяти в даному напрямку. Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон.
Як повідомляє Reuters, під час пресконференції після саміту G20 на Балі він розповів про те, що лідери держав-учасниць Організації погодилися підштовхнути РФ до деескалації війни проти України.
Лідер Франції сподівається, що Китай може зіграти роль посередника між Києвом і Москвою і очікує більш активних дій Пекіна в найближчі місяці.
"Я переконаний, що Китай може зіграти на нашому боці більш важливу посередницьку роль в найближчі місяці, щоб запобігти, зокрема, більш сильним наземним ударам на початку лютого", - зазначив Макрон.
Також Еммануель Макрон підкреслив, що обговорював з главою КНР Сі Цзіньпіном ідею своєї поїздки в Китай на початку наступного року. Офіс президента Франції підтвердив, що візит відбудеться, якщо цьому не завадить ситуації з коронавірусом.
Журналісти підкреслили, що Франція разом з іншими західними країнами декілька місяців намагалася переконати нейтральні держави, які не критикували РФ за напад на Україну, зайняти більш жорстку позицію і спонукати Москву змінити свій діючий курс.
Президент України Володимир Зеленський під час свого онлайн-виступу на саміті G20 на Балі в Індонезії 15 листопада закликав Росію припинити війну.
За його словами, бойові дії можуть закінчитися після того як країна-окупант виведе свої війська з усіх територій України. Київ не має наміру підписувати з Москвою угод, які діяли б виключно в інтересах росіян.
Країну-агресора РФ на саміті на Балі представляв міністр закордонних справ Сергій Лавров. Він не дочекався офіційного ухвалення підсумкової декларації і швидко поїхав з заходу.
Лідери Великої двадцятки 16 листопада оприлюднили офіційну декларацію саміту. У ній мова йшла про те, що більшість учасників G20 різко засуджують війну Росії проти України. Крім того, держави назвали неприйнятними загрози застосувати ядерну зброю.
Інші новини: