Хто може організувати повстання у РФ: з'явився несподіваний "інсайд" із Кремля

Марат Гельман оцінив настрої в Кремлі / колаж Главред, фото УНІАН

У РФ немає еліт зі своїми інтересами, які Путін має враховувати, пояснив Марат Гельман.

Важливе із заяв Гельмана:

Російський політтехнолог, галерист Марат Гельман прокоментував запитання про те, чи налаштована верхівка Кремля на продовження війни.

"Настрої, які там панують, не можна назвати "опозиційними", але всі хочуть вийти в кеш. Усі були б раді зараз зафіксувати якийсь військовий результат, установити, що вони не програли, і перейти до розподілу і заробітку грошей - як до того і закликає Трамп", - пояснив він в інтерв'ю Главреду.

Експерт говорить про те, що в РФ немає еліт зі своїми інтересами, які Путін має враховувати.

"Тут потрібно говорити про наявність деяких груп. Є група, яка пов'язана з війною. Це так звані зетники - вони вже звикли до війни і хочуть її продовження. Звісно, є і люди в оточенні Путіна, які хотіли б приступати до грабежів, заробітків, і, нарешті, повернути можливість їздити на південь Франції відпочивати", - підкреслив він.

За словами співрозмовника, Путін хоче виглядати переможцем, тому для нього це дуже важливо.

"Не тільки тому, що вони можуть на нього якось вплинути або організувати повстання, а через бажання відчувати захоплення і аплодисменти. І ці люди, які на фронті - єдині, хто може, як показав Пригожин, розгорнути свої рушниці на 180 градусів. Тому вони турбують Путіна більше, ніж Кремль. А в Кремлі в нього все чудово", - додав Гельман.

Дивіться відео - інтерв'ю Марата Гельмана:

Раніше в РНБО назвали мету заяви Путіна про "буферну зону". Про так звану "буферну зону" Володимир Путін говорить уже не вперше, нагадав Андрій Коваленко.

Як писав Главред, тема наступника була табуйована в російській політиці досить давно, а попередні президентські вибори (березень 2024), здавалося, поставили крапку в цьому питанні. Щоправда, в Росії склалася ситуація, за якої табу на наступника не заважало елітам фактично жити в логіці транзиту влади.

Більше новин:

Хто такий Марат Гельман

Марат Гельман - російський політтехнолог, публіцист, галерист, колекціонер і арт-менеджер. Колишній директор Пермського музей сучасного мистецтва PERMM. У період з червня 2002 по лютий 2004 року був заступником генерального директора Першого каналу. Один з творців Фонду ефективної політики.

Керівник Європейського культурного центру Чорногорії.

Новини заразКонтакти