Головне із заяви Сирського:
Попри всю важкість ситуації у війні, 2025 рік приніс Україні важливу стратегічну перемогу – під кінець року країна-агресор Росія почала втрачати більше солдатів, ніж встигає вербувати. Про це розповів головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв'ю Le Monde.
За його словами, 2025 рік став першим за весь час війни, коли втрати російської армії перевищили рівень набору новобранців.
«Попри те, що в 2025 році їм (росіянам, - ред.) вдалося мобілізувати і призвати на військову службу 406 000 осіб, їхні загальні втрати, включаючи вбитих і поранених, склали близько 418 000 солдатів», - йдеться у заяві.
Він також заперечив, що війна зайшла в глухий кут, посилаючись на регулярні контратаки ЗСУ, в результаті яких вдається відбивати назад деякі втрачені території. Серед них місто Куп'янськ, яке російський Генштаб контролює у своїх зведеннях, тоді як в реальності місто на 97% контролюють ЗСУ.
«Війна не зайшла в глухий кут. Війна ведеться у всіх сферах: на суші, в повітрі, на морі. Тепер неможливо говорити тільки про сухопутну війну. Зміна самої суті конфлікту і поява технологічної зброї, такої як дрони, змінили психологію війни. Піхотинець буквально на вагу золота», - наголосив Сирський.
Головком також констатував «стрімке зростання війни економік і технологій», в рамках якої кожна зі сторін щодня використовує близько 6-8 тисяч FPV-дронів, а також сотні розвідувальних безпілотників для наведення вогню і підтримки ситуаційної обізнаності.
Командувач Національної гвардії України, бригадний генерал Олександр Півненко заявляв, що Україна може воювати ще кілька років, а перемогою мало б стати повернення всіх окупованих територій.
«Перемога для України у військовому плані - це, звичайно, забрати свої території. Я розумію, що це, можливо, не актуально сьогодні, але потенційно на майбутнє. Розумію, що може пройти кілька десятків років – неважливо», - наголосив він.
Як повідомляв Главред, високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас говорила, що Росія, як сторона, відповідальна за розв'язання війни, повинна піти на поступки на шляху до підписання мирної угоди.
Європейські розвідслужби скептично оцінюють перспективи припинення війни в Україні в 2026 році, незважаючи на заяви президента США Дональда Трампа про те, що мирна угода нібито "досить близька".
Керівник політико-правових програм Українського Центру громадського розвитку Ігор Рейтерович заявляв, що говорити про якесь швидке завершення війни в Україні або перемир'я з країною-агресором Росією поки що немає сенсу.
Читайте також:
Сирський Олександр - головнокомандувач Збройних Сил України з 8 лютого 2024 року, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України (2019-2024), командувач Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ (2019), генерал-полковник. Герой України (2022), пише Вікіпедія.