Коротко:
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп закликає Україну вести перемовини з агресором Росією без попереднього припинення вогню. Подібний діалог може поставити українську державу у вкрай невигідне становище і призвести до вкрай негативних наслідків. До того ж Вашингтон не пропонує Києву чітких гарантій безпеки.
Як повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела серед дипломатів у Європі та США, підхід Трампа викликає серйозне занепокоєння серед країн ЄС. Вони побоюються, що перемовини без припинення вогню поставлять Україну в дуже невигідне становище, а також дозволять легалізувати подальшу агресію Росії.
За даними журналістів, деякі союзники щодо Альянсу на неформальному рівні вже обговорюють можливі наслідки такої політики у вигляді дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в Україні та зростання антизахідних настроїв серед населення.
У матеріалі підкреслюється, що у Трампа хочуть прискорити завершення російсько-української війни, проте не пропонують Україні конкретного механізму гарантій безпеки.
Як повідомляв Главред, 10 травня лідери "коаліції охочих" - президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр Британії Кір Стармер - відвідали Київ і поставили Росії ультиматум: або Москва погоджується на припинення вогню на 30 днів, або на неї чекають нові санкції. Позиція була узгоджена зі США.
У відповідь Володимир Путін запропонував Україні провести прямі перемолвини в Стамбулі. Від тридцятиденного припинення вогню він фактично відмовився. Москва висунула свою "умову": спочатку перемовини, а потім припинення вогню.
Після перемовин України та Росії, які не завершилися припиненням вогню, Трамп не став критикувати Путіна у зриві мирного процесу, а розкритикував Зеленського. Утім, Трамп висловив готовність запровадити санкції проти покупців нафти в Росії в разі провалу мирних домовленостей.
Інші новини:
Bloomberg - американська компанія (партнерство з обмеженою відповідальністю), провайдер фінансової інформації. Один із двох провідних світових постачальників фінансової інформації для професійних учасників фінансових ринків, пише Вікіпедія.