Як повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, росіяни, ймовірно, готуються до випробувань ракети з ядерним двигуном під назвою "Буревісник".
Про це в інтерв'ю New Voice заявив представник Головного управління розвідки Андрій Юсов. Представник розвідки повідомив, що Україна стежить за можливими випробуваннями даної ракети. Також в розвідці вказали на те, що формулювання "готується до випробувань" – дуже містке, адже в країні-агресорці регулярно до них готуються.
"Більша частина російських випробувань є підготовкою до наступних. Втім, дуже часто вони або не відбуваються, або проходять з порушеннями", - зазначив Юсов.
За його словами, саме через ці причини росіяни не можуть ввести в експлуатацію нові види озброєння. Однак Україна і союзники змушені відстежувати подібні дії Росії.
"Самі собою випробування, звичайно, мають демонстраційний характер, орієнтовані як на внутрішню аудиторію (для того, щоб підтримати градус ненависті, зомбування серед власного населення), так і на зовнішню аудиторію – тих, хто досі може реагувати на якийсь російський шантаж і російські погрози у світі", – заявив Юсов в інтерв'ю.
Ракета "Буревісник" - міжконтинентальна крилата ракета з ядерною установкою, дальність польоту якої може бути понад 3000 км. Кодове позначення ракети НАТО — SSC-X-9 Skyfall.
Вперше про її існування повідомив Владімір Путін 1 березня 2018 року. Російський диктатор тоді оголосив, що ця ракета ніби-то "матиме практично необмежений радіус дії", адже за рахунок ядерного двигуна здатна рухатися з надзвуковою швидкістю й нібито оминає усі системи ППО.
Відомо, що Росія провела щонайменше 13 випробувань ракети «Буревісник» між 2017 і 2019 роками і всі вони були невдалими.
У попередніх випробуваннях ракета не змогла пролетіти на відстань, близьку до проєктної, приблизно в 22 тисячі кілометрів. Офіційні посадовці США оцінили, що під час найуспішнішого випробувального польоту, який тривав трохи більш як дві хвилини, ракета пролетіла 35 кілометрів, перш ніж упала в море.
Під час іншого випробування ядерний реактор ракети не вдалося активувати, внаслідок чого вона впала лише за кілька кілометрів від місця запуску.
Нагадаємо, раніше Главред повідомляв про те, що Росія може готуватися до випробувань експериментальної крилатої ракети з ядерним двигуном. Ці випробування РФ може здійснити в Антарктиді.
Також, представник розвідки Андрій Юсов повідомляв, що Україна спільно з міжнародними партнерами вживає заходів для запобігання укладенню угоди між країною-агресоркою Росією та Іраном щодо передачі Москві балістичних ракет.
У свою чергу, якщо Німеччина надасть Україні далекобійні ракети Taurus, то ЗСУ можуть атакувати ними цілі на території РФ, заявила голова комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман.