Про що йдеться у матеріалі:
Саме провал у сільському господарстві та зростання невдоволення в тилу можуть стати переломним моментом для Росії у війні проти України. Про це в інтерв'ю Главреду розповів російський економіст, доктор економічних наук Ігор Ліпсіц.
На думку Ліпсіца, існує кілька сигналів, які свідчитимуть про те, що економіка Росії більше не витримує навантаження, і Кремлю доведеться сідати за стіл переговорів.
Він пояснив, що війна з Україною є виснажливою, а такі конфлікти зазвичай завершуються тоді, коли жодна зі сторін уже не здатна досягти військової переваги — лінія фронту стабілізується, і бойові дії втрачають динаміку. Подібна ситуація спостерігалася, зокрема, під час війни в Кореї. Крім того, можуть виникнути серйозні проблеми всередині самої Росії, які також сприятимуть пошуку шляхів завершення війни.
"Давайте повернемося, скажімо, до часів Першої світової війни. Не можна сказати, що в 1917 році російська армія на фронтах Першої світової була в поганому становищі. Ні, були цілком нормальні варіанти постачання, зброя була, армію нормально годували, і не було тотального розвалу або руйнування системи. Але в тилу почалися коливання. Як ви пам'ятаєте, почалися перебої з продовольчим постачанням в Петербурзі, і з цього почалася Лютнева революція. А потім все пішло шкереберть.Ось приблизно те ж саме може статися і в сучасній Росії. І, до речі, це вже можна акуратно прогнозувати", - вказує економіст.
Дивіться відео інтерв'ю Ігоря Ліпсіца Главреду про проблеми в російській економіці:
Економіст зауважив, що ще кілька місяців тому попереджав, що осінь може стати складною для Росії через ситуацію в аграрному секторі. Перші звіти про збирання врожаю вже свідчать про проблеми — обсяги значно нижчі, ніж торік, подекуди врожай становить лише третину минулорічного.
На думку Ліпсіца, це може призвести до втрати Росією статусу не лише найбільшого, а й навіть помітного експортера пшениці. У країні можуть виникнути продовольчі труднощі, що спричинить невдоволення серед населення. У такій ситуації припинення війни може стати для Кремля інструментом для зниження соціальної напруги.
"І тоді припинення війни може стати тим козирем, який Путін може піднести населенню. Тому я б дуже уважно стежив за тим, що буде відбуватися в сільському господарстві і з урожаєм в Росії цієї осені. Там може бути дійсно дуже неприємна ситуація — і вона цілком реальна", - резюмував він.
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, російська економіка здатна підтримувати ведення війни проти України передусім завдяки прибуткам від нафтогазової галузі. На думку військового експерта, полковника запасу ЗСУ та льотчика-інструктора Романа Світана, у разі повного знищення цієї сфери РФ може розвалитися протягом пів року.
Водночас у Європі фіксують зростання загроз із боку Росії. За словами глави чеської розвідки BIS Міхала Куделки, 2024 рік став одним із найнебезпечніших для національної безпеки Чехії — через активізацію російських кібератак, дезінформаційних кампаній, шпигунства та диверсій.
А тим часом президент США Дональд Трамп заявив про готовність підтримати двопартійний законопроєкт щодо нових санкцій проти РФ, висунувши при цьому власні умови, повідомляє Politico.
Інші новини:
Ігор Володимирович Ліпсіц (нар. 18 березня 1950) - російський вчений, доктор економічних наук. Є одним із засновників Вищої школи економіки, повідомляє Вікіпедія.
На сьогодні є один з найавторитетніших фахівців в області маркетингу і ціноутворення в Росії. Веде канал на YouTube з лекціями з економіки та маркетингу.