Українська армія за можливостями має перевищити російську. Саме тоді настане переломний момент на фронті і можна буде говорити про закінчення війни в Україні. Про це розповів в інтерв'ю Главреду російський блогер, журналіст Майкл Накі.
"Майбутнє передбачати досить проблематично і не дуже достовірно, проте тут все залежить від поставок озброєнь. Ми бачимо психологічний злам, який стався у західних країн. Почався він з початку цього року, причому, як не дивно, люди якось дуже сильно змінилися за час цього вторгнення. Одним з ініціаторів цього зламу був [президент Франції] Еммануель Макрон, який першим заявив про постачання в Україну важкої або середньоброньованої техніки. Того, що в ЗМІ назвали "колісними танками". Після цього пішла ціла хвиля передач різних БМП, і як кульмінація – згода на передачу Україні західних танків. Перші з них, Leopard 2 від Польщі, вже приїхали. Не треба чекати, що це станеться скоро, тому що на ці танки треба навчити екіпажі та інше. Тому боєздатні, в адекватній кількості західні танки будуть в Україні до кінця весни - середини літа, саме тоді вони будуть сформовані у повноцінні відділення", - розповів Накі.
Він підкреслив, що на даному етапі ЗСУ потрібно набагато більше озброєння. Зокрема, армії України потрібні танки та далекобійні снаряди GLSDB для HIMARS. За словами журналіста, якщо до весни і літа буде серйозне нарощування цих поставок зі складів, то ситуація на фронті зміниться.
"Є нюанси, адже якщо ми говоримо про США, то у них є дві категорії поставок – зі складів і з виробництва. З виробництва — означає не скоро. Наприклад, Abrams в кількості 31 штуки обіцяні "з виробництва". Взагалі це глобальна проблема, і один з психологічних бар'єрів, який залишається, полягає в тому, що в уявленні Заходу існують дві Росії. Одна з них прямо зараз воює з Україною, а інша може на них напасти. Те, що таке фізично неможливо, їх не дуже бентежить. І в цьому велика проблема. Наприклад, ми не можемо уявити, як Німеччині можуть знадобитися танки, які стоять у неї на озброєнні. Адже щоб дійти до Німеччини, Росії потрібно пройти дуже великий шлях, тому незрозуміло, як вони собі це уявляють", - розповів він.
Як зазначив Накі, через цю проблему багато країн Заходу не готові давати те, що стоїть у них на озброєнні, прямо зараз вони "нишпорять по складах, звідкись дістають, не дають того, що є у них зараз".
"І коли вони розповідають про те, що у них закінчуються снаряди, техніка, то мова йде якраз про те, що закінчується те, що знаходиться в умовно вільному доступі. І ось коли прийде розуміння, що Росії не дві, а одна, і потрібно, щоб вона була переможена тут і зараз (і чим швидше це буде зроблено, тим меншою буде загроза переростання у світовий конфлікт), тоді це буде останнє подолання важкого бар'єру. Якщо до кінця весни-початку літа поставки істотно збільшаться, тоді ми можемо розраховувати на те, що війна завершиться до кінця цього року. Якщо це не буде, то, на жаль, війна буде з нами і в 2024 році", - підкреслив російський блогер.
Майкл Сідней Накі - російський блогер, стример і журналіст. Автор однойменного YouTube-каналу.
Народився 25 грудня 1993 року в Москві. Батько - Чарльз Накі, громадянин США. Мати - росіянка, передає Вікіпедія.
Влітку 2015 року проходив двомісячне стажування на радіостанції «Ехо Москви». З 2015 року по червень 2020 року працював на радіостанції, вів політичні дебати, а також програми «Блог-аут», «Статус», «Один», «Ну і день», «Особлива думка», «Розворот».
З 2019 року веде суспільно-політичний відеоблог на YouTube.
12 червня 2021 року стало відомо про те, що Накі залишив Росію та переїхав до Грузії. З серпня по грудень 2021 року разом з Сергієм Гурієвим був співведучим програми "Що (ж) робити?" на телеканалі "Дощ".
У березні 2022 року переїхав до Вільнюса, Литва.
16 березня 2022 року МВС РФ порушило проти Накі кримінальну справу за статтею про дискредитацію армії Росії та оголосило його в розшук. Накі проходить обвинуваченим в одній кримінальній справі із засновником Conflict Intelligence Team Русланом Левієвим, з яким він випускає практично щоденні зведення про хід вторгнення Росії в Україну. 24 травня Басманний суд Москви заочно заарештував Майкла Накі.
9 вересня 2022 року Мін'юст Росії вніс Накі до списку фізичних осіб-«іноземних агентів».
Нещодавно ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, ексголова Луганської військово-цивільної адміністрації Георгій Тука заявив, що зараз немає передумов для того, щоб війна Росії проти України завершилася у 2023 році. Вона може тривати ще кілька років. При цьому інтенсивність бойових дій можна буде порівняти з тим, що було під час Другої світової війни.
"Ще тоді, в березні, я дав прогноз, що війна триватиме два-три роки, що вона буде такою кривавою і важкою, яку можна порівняти з Другою світовою війною, яка прокотилася нашою країною двічі (спочатку в один бік, потім у другий). Поки що, на жаль, мої прогнози справджуються. І зараз я не бачу жодних об’єктивних передумов для того, щоб ця війна закінчилася в поточному році. На жаль. Звісно, якщо ми не погодимося на капітуляцію", - каже Тука.
Водночас секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов преконаний, що 2023-й стане роком наступу ЗСУ. На думку чиновника, про такий сценарій свідчить посилення військової допомоги з боку Заходу у вигляді надання БМП Bradley, Marder, бронетранспортерів Bastion, бронемашин AMX-10 RC і ЗРК Patriot.
Один з найвідоміших американських генералів останніх десятиліть Девід Петреус, вважає, що прискорити кінець війни в Україні можуть більш жорсткі санкції проти Росії. На його думку, закінчиться війна в Україні переговорами, результатами яких стане угода.
"Я думаю, що війна нарешті закінчиться мирною угодою. Це станеться, коли російські лідери зрозуміють, що, з одного боку, неможливо вести війну в Україні, а з іншого – це просто не окупається. На жаль, я не можу передбачити, коли виникають ці умови", - сказав Девід Петреус.
Більше новин про війну в Україні: