Головне:
В Україні 26 тисячам громадян заблокували банківські рахунки через порушення правил мобілізації. Про це йдеться у відповіді Міністерства юстиції виданню РБК-Україна.
Зазначається, що в більшості випадків рахунки блокують через несплату штрафів. Це можливо лише після відповідного судового рішення, яке потім передають виконавчій службі.
"За порушення мобілізації наразі заблоковано рахунки 26 тисяч осіб", – повідомили у Мін’юсті.
За даними Опендатабот, з початку року відкрито 10 тисяч проваджень через прострочені штрафи. Водночас 52% торішніх штрафів ТЦК досі не сплачено.
"Можна орієнтовно визначити, що суди скасовують штрафи приблизно у 78% випадків. Це високий відсоток", - розповів виданню юрист Максим Боярчуков.
Юристи радять не ігнорувати штрафи та сплачувати їх вчасно. Найефективніше вирішувати такі питання шляхом особистого звернення до ТЦК.
Нагадаємо, громадяни, які мали статус "обмежено придатного", але не пройшли ВЛК до 5 лютого, будуть оштрафовані. Розмір штрафу – від 17 до 25,5 тисяч гривень.
Згодом стало відомо, що до ухвалення законопроєкту №12457 територіальні центри комплектування не накладатимуть штрафи та не оголошуватимуть у розшук тих, хто не встигне пройти військово-лікарську комісію до 5 лютого. Дедлайн проходження ВЛК перенесено на 5 червня.
Як повідомляв Главред, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12093, що дозволяє військовозобов'язаним сплатити штраф із 50% знижкою (8500 грн замість 17 000 грн) у разі добровільного визнання порушення. Подати заяву можна особисто в ТЦК або через електронний кабінет у Резерв+.
Читайте також:
Міністерство юстиції України — центральний орган виконавчої влади України, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Мін'юст є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної правової політики, пише Вікіпедія.