Третю дозу вакцини проти COVID-19 за 28-90 днів після другого щеплення можуть отримати люди з ВІЛ-інфекцією, деякими формами онкологічних захворювань, після трансплантації органів, що проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, а також особи з іншими видами станів імунного дефіциту. Додаткова вакцинація проводитиметься незалежно від того, якою вакциною було зроблено щеплення. Вакцинуватимуть тим же препаратом, яким робили щеплення людині раніше. Про це заявили в Міністерстві охорони здоров'я.
Як повідомляє пресслужба МОЗ, такі рекомендації були затверджені наказом відомства від 13 грудня. У міністерстві стверджують, що третя доза необхідна для безпеки тих осіб, чия імунна система не виробила ефективний захист в результаті двох доз препарату.
У відомстві вказують, що повний список станів і показань для того, щоб отримати додаткову дозу вакцини проти коронавірусу, можна знайти за наступним посиланням.
Людині, яка підпадає під критерії, які вказані МОЗ, слід звернутися до свого сімейного, або ж профільного лікаря, щоб отримати направлення на вакцинацію додатковою дозою. ЛІкар в довільній формі може виписати направлення для отримання нової дози препарату за медичними показаннями.Читати такожТретя доза щеплення в січні і новий спалах COVID-19: Україна продовжує боротьбу з вірусом
Далі слід записатися до найближчого пункту або ж центру вакцинації, з собою на щеплення потрібно буде взяти направлення від лікаря. Адреси та контакти пунктів можна подивитися на сайті vaccination.covid19.gov.ua/list або зателефонувавши за номером 0 800 60 20 19.
Лікар вакцинальної бригади повинен внести до електронної бази дані про отримання людиною додаткової дози.
Документ про вакцинацію після ін'єкції третьої дози не подовжуватиметься. Термін дії - 365 днів з моменту введення другої дози.
Додаткову дозу щеплення від коронавірусу можна буде отримати, щонайменше, за 28 днів після щеплення другою дозою (або першою дозою для вакцини Janssen). Оптимальний термін ін'єкції - в період до 3 місяців після другої дози.
Додаткова доза вакцинації для осіб з важкими захворюваннями рекомендується незалежно від того, вакцина якого виробника використовувалася для ін'єкції двох доз.
Третя доза буде тією ж вакциною, якою прищеплювали людину два попередні рази. Якщо відповідного препарату не буде, можлива комбінація згідно із затвердженими в Україні схемами.Читати такожВ Україні вводитимуть третю дозу COVID-вакцини: Ляшко сьогодні підпише наказ
Якщо людина отримала дві дози вакцини за змішаними схемами, третю дозу колотимуть тією вакциною, яка використовувалася для другого щеплення.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко у понеділок, 13 грудня, заявив про те, що в Україні зробили вже понад 12 мільйонів щеплень від COVID-19. В країні вакцинували близько 40% дорослого населення і виконали припис ВООЗ щодо щеплень на 2021 рік.
Голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький стверджував, що в Україні не планують запускати масову обов'язкову вакцинацію від коронавірусу.
МОЗ розширило перелік професій, працівникам яких обов'язково потрібно вакцинуватися. Це співробітники установ сфери управління центральних органів виконавчої влади, центрів соціальних послуг, а також працівники підприємств критичної інфраструктури. Рішення набуло чинності 9 грудня.