Завод з виробництва іранських "Шахедів", якими Росія регулярно б'є по українській цивільній інфраструктурі, відкрився в Татарстані. Зараз на території особливої економічної зони "Алабуга" працює ангар на 40 кв. км.
Журналісти видання "Протокол" з посиланням на джерела повідомляють, що завод спочатку повинен був виробляти бронежилети, потім - розвідувальні БПЛА "Орлан", але підсумком стала "франшиза" на дрони-камікадзе "Шахед".
Всього контракт РФ та Ірану оцінюється у близько 115-130 млрд рублів. Наразі виробництво поки на "першому етапі": поставки комплектуючих з Ірану і їхня збірка на місці.
По ходу навчання російського персоналу імпорт запчастин хочуть знизити шляхом власного виробництва електроніки і двигунів. "Перехідний період", як очікують росіяни, займе 2-3 роки.
Росія закупила "Шахеди" у Ірана ще торік, з жовтня 2022 року почала активно застосовувати дрони-камікадзе по цивільній інфраструктурі та завдавати масованих ударів по об'єктах енергосистеми.
Відтоді РФ комбінує ракетні атаки по Україні масовими пусками "Шахедів", що, зокрема, ускладнює роботу української ППО. Але у ворога це вкрай рідко виходить. Наприклад, у ніч на 25 липня країна-агресорка здійснила вже шосту повітряну атаку на Київ протягом цього місяця. Усі цілі було збито на підльоті, обійшлося без жертв і руйнувань.
Ще в листопаді 2022 року з'явилися чутки про наміри Росії запустити масове виробництво "мопедів" безпосередньо у себе, а не закуповуючи БПЛА партіями у Тегерана. Експерт Юрій Касьян тоді висловився, що Москві в такому випадку доведеться поставляти комплектуючі.
А WSJ в лютому вже цього року отримала інформацію, що "Шахеди" збиратимуть у російському місті Єлабуга. Повідомлялося, що окупанти планували зробити щонайменше 6 000 дронів іранської розробки для війни проти України.
Вас можуть зацікавити новини: