Перед річницею вторгнення Росії в Україну президент США Джо Байден несподівано приїхав до Києва. Про свій візит в Україну Байден не анонсував.
Вранці 20 лютого весь центр Києва був перекритий через дивний кортеж з десятка автомобілів. Пізніше стало відомо, що в Україну таки прибув президент США.
На сайті Білого дому офіційно нічого не повідомляли. Спочатку Джо Байден анонсував триденний візит до Польщі з 20 лютого, але опинився вранці в Києві.
Американський лідер вшанував пам'ять загиблих Героїв України разом з президентом Зеленським на Михайлівській площі.
За даними ЗМІ, президент США Джо Байден приїхав в Україну "під покровом темряви", а його поїздку тримали в секреті 24 години (його літак вилетів з авіабази Ендрюс в США о 4:15 в неділю за місцевим часом).
Крім того, відомо про таке:
Байден прибув до Польщі, звідки і відправився в українську столицю поїздом.
"Президент Байден здійснив поїздку на поїзді від кордону з Польщею, демонструючи рішучість його адміністрації напередодні роковин вторгнення Росії в Україну", - повідомляють американські ЗМІ.
"Наближається річниця жорстокого вторгнення Росії в Україну, і сьогодні я перебуваю в Києві, щоб зустрітися з президентом Зеленським і підтвердити нашу непохитну відданість демократії, суверенітету і територіальній цілісності України", - зазначив американський лідер у себе в Twitter.
За словами Байдена, великим викликом американській адміністрації стало вибудовування міжнародної коаліції на підтримку України.
"Ми вибудували коаліцію країн від Атлантики до Тихого океану по всьому світу, куди входить понад 50 країн", - говорить Байден.
"Це найбільша наземна війна в Європі за три чверті століття. І ви в ній досягли успіху, всупереч всім очікуванням, крім ваших власних. І я впевнений, що ви і далі будете перемагати", - заявив президент США.
"Мета Путіна - "стерти Україну з карти",- такими були слова Джо Байдена на зустрічі із Зеленським.
За словами американського президента, військова кампанія Путіна провалюється, а російські війська втратили половину територій, які вони захопили і понесуть важкі людські втрати, а багато хто їде і не повернуться, тому що не бачать в Росії майбутнього.
"Російська економіка падає, вона ізольована і стикається з труднощами", - підкреслив президент США і додав, що раніше Україна була слабкою, а Захід розділений, і на цьому грунтувався розрахунок Путіна.
За словами американського президента, у новий пакет військової допомоги Україні від США увійдуть HIMARS, боєприпаси, протитанкові системи та радари.
"Анонсований сьогодні пакет включає в себе боєприпаси для HIMARS і гаубиць, більше Javelin, протитанкові системи, системи повітряного спостереження, щоб захистити український народ від бомбардувань", - сказав американський лідер.
Байден також перерахував зобов'язання з постачання озброєнь в Україну:
Повідомляється, що Зеленський і Байден також обговорювали поставки далекобійної зброї, яка необхідна ЗСУ.
Лідер США заявив, що обіцяє нові санкції проти Росії.
"Пізніше на цьому тижні ми оголосимо про додаткові санкції проти еліт і компаній, які намагаються ухилитися від російської військової машини або заповнити її", - заявив Джо Байден.
"Цей перший за 15 років візит президента США в Україну - найважливіший за всю історію україно-американських відносин. Саме в цей період, тому що цей період - найскладніший період, коли наша держава б'ється за свою свободу і свободу всіх європейців, всіх людей вільного світу", - сказав президент України.
За його словами, він провів "змістовні переговори" з президентом США, а результати цього візиту, безумовно, будуть відчутними у зміцненні оборонних можливостей України.
"Обговорили також питання далекобійної зброї та зброї, яка ще може поставлятися в Україну",- заявив Зеленський.
Зеленський також попередив, що Україну чекає дуже важкий період, але вона досягне "історичних досягнень" за допомогою США та інших країн-партнерів.
"Сьогоднішні переговори були дуже плідними, дуже важливими і дуже вирішальними... результати обов'язково вплинуть на поле бою", - зазначив Зеленський.
Раніше в Адміністрації президента США раніше розглядали можливість того, щоб Джо Байден під час свого візиту до Європи негласно перетнув кордон з Україною.
Тоді в Білому домі кілька разів виключали можливість візиту президента США в Україну, пояснюючи відмову заходами безпеки.
Читайте також: