Що сказала Стефанишина:
Тема зниження мобілізаційного віку не може диктуватися Україні з-за кордону. Як заявила віцепрем'єрка з питань європейської інтеграції та міністерка юстиції Ольга Стефанишина у відповідь на запитання "Суспільного", зниження віку мобілізації "не може бути продиктоване заявами посадовців Білого дому чи будь-кого іншого".
"Це не позиція - це реальність. Воїни мають бути забезпечені. Я особисто сприймаю це як бажання зняти відповідальність за ті домовленості, які були раніше", - зазначила Стефанишина.
Раніше Стефанишина повідомляла, що на зустрічах із високопосадовцями Європейського Союзу обговорювався вік мобілізованих. За її словами, в України "є дуже очевидна відповідь".
"Ми не можемо прийняти цю критику, оскільки немає ні системи планування, ні тренування, ні оснащення", - сказала тоді Стефанишина.
Нагадаємо, представник Державного департаменту США Метью Міллер повідомляв, якщо Україна знизить мобілізаційний вік, то Сполучені Штати Америки та їхні союзники будуть готові екіпірувати і навчити нових мобілізованих.
При цьому головний сержант роти ударних БПЛА Єгор Фірсов заявив, що в Україні достатньо людей, щоб проводити мобілізацію, яка на сьогодні передбачена законодавством, і не зменшувати мобілізаційний вік. Зокрема, на його думку, є чимало спортсменів, працівників поліції та інших категорій населення, які могли б поповнити Збройні сили.
Як писав Главред із посиланням на The Telegraph, президент України Володимир Зеленський відмовився знизити мобілізаційний вік із 25 до 18 років, що негативно позначилося на відносинах із главою Білого дому Джо Байденом.
Читайте також:
Ольга Віталіївна Стефанишина - українська юристка. Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України (з 4 червня 2020 року). Є членом міжнародних комісій:
Отримала орден "За заслуги" III ст. (21 грудня 2023 року) - за вагомий особистий внесок у розвиток міждержавного співробітництва, плідну дипломатичну діяльність та високий професіоналізм, пише Вікіпедія.