Журналісти-розслідувачі змогли встановити особу одного з окупантів-вбивць, які ґвалтували і знущалися над мирними жителями в Бучі.
Журналісти проекту Важливі історії повідомили, що за даними розслідувачів, з великою часткою ймовірності один з них – це 37-річний Чингіз Атантаєв (на фото праворуч).
Стверджується, що саме він був на кадрах в Бучі, які опублікували журналісти The New York Times.
У розслідуванні йдеться, що на особу окупанта вказують сервіси розпізнавання осіб і зібрані журналістами деталі його біографії.
Атантаєв народився в російському Магадані, проте багато років живе в Пскові. Там же дислоковані 104 і 234 десантно-штурмові полки (в/ч 32515 і в/ч 74268 відповідно), які, за даними The New York Times, звірствували в Бучі.
У соцмережах окупант підписаний на численні групи, пов'язані з армією, зброєю і бойовими єдиноборствами.
При цьому в 2017 році він подавав до псковського суду позов до Міноборони "про визнання неповнолітньої дочки його дружини членом сім'ї військовослужбовця". Таким чином він хотів домогтися кращих житлових умов.
На свою сторінку в забороненому в Україні ВКонтакте Атантаєв останній раз заходив 12 квітня. Журналісти подзвонили його дружині Тетяні Чеснак, проте та відмовилася пов'язати їх безпосередньо з Атантаєвим. Також Чеснак не захотіла відповідати на запитання журналістів про її чоловіка. При цьому дружина окупанта заявила, що статтю в The New York Times вважає "однозначно фейком".
"Самі подивіться, солдати там гладко поголені. Ви як думаєте, вони там в такому вигляді ходили чи що? Тому де вони взяли фотографії ці взагалі незрозуміло", - заявила дружина окупанта.
Напередодні газета The New York Times опублікувала матеріал, в якому розповіла про вбивство російськими окупантами восьми жителів Бучі.
Так, статтю NYT супроводжують кадри з камери відеоспостереження, яка була встановлена через дорогу від місця вбивства мирних жителів Бучі.
Читати також"Піаніно замінували, а акордеон дочки - вкрали": житель Бучі розповів про злочини росіян
Читайте також: