Як ЗСУ б'ють кораблі РФ морськими дронами: Буданов розповів про зброю

Кораблі РФ далі, ніж за рейд Севастополя в північному напрямку, взагалі не ходять - Буданов / Колаж: Главред, фото: ГУР МО, скріншот YouTube

Кожен третій морський дрон - проблема для окупантів агресора Росії, які втрачають свої кораблі, зазначив начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов.

Морські дрони ЗСУ досить ефективні. Кожен третій з них представляє проблему для окупантів Росії, які втрачають на тривалий термін свої кораблі. В України досить багато такої зброї. Про це заявив керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.

В інтерв'ю Крим.Реалія він розповів про те, що в України багато морських дронів. Ворог знищує 60-70% безпілотників, проте решта 30% стають для них проблемою.

"Зі зрозумілих причин, скільки цих дронів, сказати не можна. Але, як ви бачити, наші нарізки, ті, що роблять ЗСУ, те, що СБУ оприлюднює, просто порахуйте, скільки це плюс-мінус має бути. Давайте так скажемо: це багато. Це насправді багато. Наскільки це все ефективно працює? Оскільки є реальні нанесені втрати і ціна такого дрону, і ціна бойового корабля – неспівставні, то можна сказати, що це – досить ефективний спосіб. Але, зрозуміло, 60%, може, навіть 70% вони знищують. Це правда. Немає чого тут, як то кажуть, приховувати. Проте ж для них проблема – у тих 30%", - пояснив Буданов.

За його словами, бувають випадки, коли окупанти знищують дрон поруч зі своїм кораблем, і тоді він відправляється на так званий "довгостроковий ремонт".

"До прикладу історія, коли скутери морські зайшли в акваторію бухти Севастополя. Відомий був випадок. Його знищили. При підході до фрегата «Адмірал Ессен», прямо при підході. Якщо подивитися спочатку на цю ситуацію – невдало, здавалося. Але від вибухової хвилі, оскільки його знищили приблизно у 100 метрах від корабля, а заряд досить таки потужний, і уламків було повністю пошкоджене радіоелектронне обладнання корабля, електроніка певна, антени, певні системи та гідроакустична система. І він пішов на 3,5 місяці на ремонт. 3,5 місяці простояв в доку", - додав Буданов.

Також він уточнив, що морські дрони – зброя для стримування, а не наступу. Однак вони вже змогли паралізувати Чорноморський флот РФ.

"Це не є зброєю наступу. Зрозуміло, ними неможливо наступати. Але паралізувати діяльність флоту, що, зрештою, в принципі і сталося – це вже досягнуто. Кораблі далі, ніж за рейд Севастополя в північному напрямку, взагалі не ходять", - підкреслив Кирило Буданов.

Атака військових об'єктів РФ морськими дронами

Вночі 17 липня у Криму прогриміли вибухи. В результаті впав один з прольотів незаконно побудованого окупантами Росії Кримського моста на захопленому півострові.

Тоді передбачалося, що удар по Кримському мосту було завдано морськими дронами. Таку версію припустив військовий експерт Владислав Селезньов, який в інтерв'ю Главреду сказав, що це була як мінімум третя атака такими дронами військових об'єктів РФ в морі.

4 серпня в Новоросійську було підбито великий десантний корабель Росії Оленегорський гірник. Окупанти були змушені відбуксирувати його до берега через затоплення одного з відсіків.

Інші новини:

Новини заразКонтакти