Початок осені - не менш гарячий час для садівників, ніж весна. Адже в цей період можна посадити квіти під зиму. Клопоту буде не дуже багато, а навесні яскрава клумба милуватиме око. Крім того, загартовані холодами рослини будуть більш стійкі до температурних перепадів, шкідників і хвороб.
З вересня до кінця листопада можна висадити багато квітів. Які квіти садити восени - розібрався Главред.
До слова, також ми писали про те, що потрібно обов'язково пересаджувати півонії восени. Детальніше читайте в матеріалі: Що робити з півоніями восени: одна маніпуляція забезпечить розкішне цвітіння навесні.
Щоб зрозуміти, коли садити квіти, згадайте народну прикмету: до посіву приступають після того, як вишневі дерева скинули листя.
Які квіти можна посіяти в ґрунт восени? Далі - список із невибагливих варіантів.
Айстра. При посіві айстр під зиму знижується ризик розвитку фузаріозу, який часто вражає квітку.
Перед посадкою бажано пролити ґрунт фітоспорином для знезараження від грибкових хвороб. Після посіву грядки потрібно присипати сухим ґрунтом і утеплити тирсою або легким торфом.
Також восени можна висівати волошку. Оскільки волошка має стрижневий корінь, її рекомендується одразу ж висівати на постійне місце в лунці глибиною до півтора сантиметра.
Відстань між лунками від 15 до 40 сантиметрів залежно від розмірів рослин.
Гвоздика. Це красива і невибаглива квітка. Найкраще гвоздика росте в суглинному або супіщаному ґрунті.
Рекомендується сіяти однорічні види цієї квітки на глибину в півтора сантиметра, дотримуючись відстані в 25 сантиметрів. Це робиться для того, щоб їх можна було багаторазово прищипувати, оскільки вони добре кущаться.
Найкраще висаджувати ці кущі на пагорбі на відкритій та освітленій ділянці, оскільки гвоздика не любить застій вологи.
Також восени можна посіяти годецію. Ця витончена квітка підходить для клуб і бордюрів.
Рекомендується висаджувати в регіонах з теплою зимою та одразу ж на постійне місце. Годеція любить родючий ґрунт і сонце. Посіви обов'язково покривають мульчею.
Оскільки насіння дуже дрібне, глибина посіву не повинна перевищувати півсантиметра.
Грядки на зиму потрібно утеплити, а навесні сходи рекомендується прорідити.
Дельфініум. Цю квітку висівають на освітлених і безвітряних ділянках. Вона любить пухкі та некислі поживні ґрунти. У щільних ґрунтах дельфініум не проростає.
Це вологолюбна рослина, але не любить занадто рясних поливів.
Дельфініум краще висаджувати одразу на постійне місце, оскільки він не любить пересадок. Ґрунт обов'язково вкривають шаром мульчі.
Раніше Главред писав, які красиві чагарники посадити в саду - садівник назвав найкращі варіанти.
Також ми писали, у чому плюси та мінуси осінньої посадки багаторічних квітів і в який місяць осені посадку вже не проводять.
Вам також може бути цікаво: