Щоб підготувати грядки до весняної посадки картоплі, важливо подбати про поліпшення ґрунту восени. Застосування добрив восени допомагає наситити землю поживними речовинами, зробити її родючою, пухкою і поліпшити структуру.
Фахівці з овочівництва та досвідчені городники рекомендують застосовувати кілька простих методів, які підвищать врожайність картоплі та полегшать подальшу роботу на городі.
На думку автора YouTube-каналу "Городниця з Одеси", одним із найкращих засобів для збагачення ґрунту є кісткове борошно. Воно містить кальцій, фосфор, калій і магній, необхідні для повноцінного росту картоплі.
Кісткове борошно діє повільно, але ефективно - розкладається протягом кількох місяців, що робить його ідеальним добривом для осіннього внесення. Його потрібно розсипати по поверхні грядок, не перекопуючи землю. Уже до весни ґрунт стане більш пухким, родючим і легким, що значно поліпшить умови для посадки та росту картоплі.
Оптимальні строки посадки картоплі передбачаються за настання в ґрунті на глибині 10 см середньодобової температури +6+8ºС. Для південного і центрального Полісся це перша-друга декада, для північних і західних районів - друга-третя декада квітня. У лісостеповій зоні оптимальні строки посадки картоплі припадають на другу-початок третьої декади квітня. У степовій зоні оптимальні строки посадки картоплі - третя декада березня - перша декада квітня, повідомляє Інститут картоплярства.
На своєму городі з 4 соток жінка розкидає 2-3 кг кісткового борошна і цього цілком достатньо, щоб підвищити родючість.
Навесні, при посадці картоплі, можна додати в лунки додаткові добрива для підвищення врожайності. Добре підходять перегній, деревна зола, трохи кісткового борошна або компост. Ці добавки забезпечують картоплю органічними і мінеральними речовинами, які допомагають формувати міцні, великі бульби.
Осінні роботи на грядках допомагають підготувати ґрунт до нового сезону. Для виснаженої землі корисно додати не тільки кісткове борошно, а й перегній або компост. Це підвищить її поживність і поліпшить структуру, роблячи ґрунт більш повітро- і водопроникним. Також рекомендується мульчувати ґрунт: шар мульчі захищає його від пересихання і надмірного ущільнення.
Картопля віддає перевагу пухкому, добре дренованому і багатому поживними речовинами ґрунту. Важливо, щоб грядка була добре освітлена і провітрювалася. При осінньому удобренні ґрунту, особливо з використанням кісткового борошна, навесні його розпушування і внесення невеликої кількості додаткових добрив дадуть змогу створити оптимальні умови для швидкого росту і високої врожайності картоплі.
Вам може бути цікаво: