Чому не можна казати "гладити одяг": є лише один правильний варіант фрази

Чому не можна казати "гладити одяг"/ колаж: Главред, фото: unsplash.com

Словосполучення, яке ми досить часто можемо почути у мовленні, насправді є суржиком.

Ми випрали одяг, висушили його і тепер збираємося розрівняти усі складки і нерівності, які утворилися під час прання, за допомогою праски. Але як же правильно буде назвати цей процес українською мовою? Досить часто можна почути фразу "гладити одяг". Але насправді так казати не варто, адже такий вираз є суржиком.

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Чому неправильно казати "часи": є лише один правильний варіант

Гладити означає "проводити по чомусь рукою". Академічний тлумачний словник (СУМ) дає наступне визначення слова "гладити": "проводити рукою, вирівнюючи, розправляючи що-небудь; пестити, легко проводячи долонею". Але "погладжування долонею" точно не допоможе нам розрівняти складки на одязі.

То як же правильно буде назвати цей процес? Варто казати не "гладити одяг", а "прасувати одяг".

"Прасувати – вирівнювати, вигладжувати гарячою праскою (одяг, тканину і т. ін.)", – подається пояснення слова в Академічному тлумачному словнику.

У словнику зазначається, що слово "гладити" може використовуватися замість "прасувати" лише рідко й у розмовному стилі.

Раніше ми розповідали, чому потрібно забути про слово "кружка". Слова "кружка" в українській мові немає, насправді це суржик, який міцно увійшов у використання.

Також раніше ми розповідали, як сказати українською "сосулька". Неправильно казати "взимку з дахів будинків звисають сосульки". Замість кальки з російської є українське слово, яке варто вживати у таких фразах.

Вас також може зацікавити:

Новини заразКонтакти