Що насправді означає слово "наразі": мовознавець розставив крапки над "і"

Авраменко пояснив, що насправді означає слово "наразі"/ колаж: Главред, фото: скрін

Не усім відомо, яке значення насправді ховає у собі це досить поширене слово.

Часто може виникати дилема, у яких саме випадках використовувати слово "наразі" і що воно означає. Через незнання точного значення цього слова нерідко воно використовується неправильно.

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці розставив усі крапки над "і" та пояснив точне значення цього слова.

"Розгорнімо словник, читаємо: "наразі" означає поки що, зараз", – зазначив мовознавець.

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Що насправді означає "козел відпущення": Авраменко пояснив колоритний вислів

У той же час він зазначив, що це слово є діалектом і воно зустрічається у мовленні українців не у всіх куточках нашої держави.

"Це слово діалектне, воно поширене у західній частині нашої країни. Проте останнім часом його полюбили журналісти і почали широко використовувати у засобах масової інформації", – сказав Авраменко.

Мовознавець також наголосив, що прислівник "наразі" пишеться разом.

"І кілька слів про сполуку "на часі". Її треба писати окремо. Це фразеологізм, що означає важливий або необхідний у цей момент. Наприклад, "проблема вирубування карпатських лісів зараз на часі", – додав Авраменко.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше мовознавець розповів чому "розстрочка" і "на протязі" – неправильно. Суржик переслідує нас дуже часто, але не усі знають, якими українськими відповідниками потрібно замінити такі слова.

Також раніше Авраменко розповів, як правильно казати – "їхати в авто" чи "в авті". У той же час ми нерідко неправильно вживаємо слово "пальто", адже не усі знають, чи насправді можна його відміняти.

Вас також може зацікавити:

Новини заразКонтакти