Кава - один з найпопулярніших напоїв у світі. Про користь і шкоду кави експерти сперечаються давно. Раніше навіть з'ясувалося, чи варто пити каву під час ГРВІ та застуди. Тепер же вчені з Швеції вирішили розібратися, як правильно заварювати каву, щоби зменшити ризик серцевих нападів і смерті.
Як виявилося, не кожен спосіб приготування кави однаково корисний, передає European Journal of Preventive Cardiology. В результаті дослідження учені дійшли до висновку, що між способом заварювання кави і серцевими нападами існує зв'язок.
Зокрема, кава, не пропущена через фільтр, містить речовини, які підвищують рівень холестерину в крові. Водночас використання фільтра допомагає від них позбутися. Таким чином заварювати каву через фільтр - найкращий варіант.
Також учені зазначають, що пити фільтровану каву "безпечніше, ніж взагалі ніякої кави". За даними дослідження, фільтрований напій знижує ризик смерті від серцево-судинних захворювань на 12% у чоловіків і на 20% - у жінок порівняно з відсутністю кави. Найнижча смертність була серед споживачів від 1 до 4 чашок фільтрованої кави на день.
Читати такожЧому не можна пити каву під час пандемії: учені розповіли про небезпеку
Як повідомляв Главред, раніше експерти назвали ідеальний час для чашки кави. У свою чергу, вчені з США визначили мінімальну кількість кави, необхідну для продовження життя. Крім того стало відомо, чи допомагає кава для схуднення, а точніше – скільки чашок кави, потрібно випити на день, щоби з'їдене не відклалося в абсолютно не передбачених для цього місцях.