Українців попередили про різкий стрибок цін на продукти: що подорожчає

31 жовтня 2020, 10:05 оновлено 31 жовтня 2020, 10:25
886
Експерти прогнозують прискорення зростання цін майже на всі товари.
хліб_еда_піща_мучное_зерно_зернові
В Україні злетять ціни на хліб / 1zoom.ru

До кінця року на українців чекає подорожчання майже всіх продуктів, особливо це торкнеться хліба і борошна. Зокрема, хліб і борошно подорожчають на 10-12%, оскільки зерно коштує на 20% дорожче, ніж рік тому.

Такий прогноз озвучив економічний експерт Олег Пендзін, передає Сегодня.

"На 4-6% зросте в ціні соняшникова олія, оскільки менше урожай соняшнику, припиниться зниження цін на курятину, на неї відновлюється попит, подорожчають яйця", – спрогнозував експерт.

відео дня

У свою чергу, директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко підкреслив, що об'єктивним є лише подорожчання хліба і борошна, оскільки зерно тепер коштує дорожче. Але ціни на інші товари і послуги підстьобне активне зростання курсу долара. Передусім це відіб'ється на ліках, зокрема на українських, оскільки в них є імпортні компоненти. З цієї причини продовжить дорожчати і паливо.

"Але зростання цін на товари повсякденного попиту, передусім на продукти, стримає низька купівельна спроможність населення, тому воно виявиться нижчим, ніж могло би бути – в середньому 1,5% за квартал", – упевнений Дорошенко.

Нагадаємо, ще в травні член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин прогнозував подорожчання практично всіх категорій продуктів до кінця 2020 року.

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти