Коротко:
На Закарпатті вже почали продавати першу місцеву полуницю, що офіційно ознаменувало початок полуничного сезону в Україні. На ринках регіону наразі кілограм свіжої ягоди коштує від 120 до 150 грн. Про це повідомило видання Карпатський об'єктив.
Продавці зазначають, що у найближчі тижні очікується здешевлення, однак дешевої ягоди не буде. За прогнозами, ціни можуть впасти до 80–100 грн/кг у період пікового збору.
"Але в розпал сезону дешевої полуниці чекати не варто. Від минулого року подорожчало практично все – і енергоносії, і розсада, і добрива. Пік сезону очікується на кінець травня-початок червня. По 10-15 грн ніхто її точно продавати зараз не буде", - йдеться у повідомленні.
У великих мережах супермаркетів ситуація ще менш приємна для споживачів. Там полуниця наразі імпортна – з Іспанії та Греції – і продається по ще вищій ціні. Зазвичай продукцію фасують у невеликі упаковки по 250 грамів. Ціни на імпортну полуницю в українських торговельних мережах такі:
Середня ціна за 250 грамів полуниці станом на 2 травня становить 114,21 грн. Таким чином, у перерахунку на кілограм, ціни в супермаркетах сягають понад 400 грн.
Нагадаємо, молода картопля почне з’являтися в Україні з середини травня, переважно імпортна, а вітчизняна – з початку червня. За словами аналітика УКАБ Максима Гопки, наразі кілограм коштує 100–130 грн, але з поступовим зростанням пропозиції ціна може знизитися до 40–60 грн.
Також в Україні суттєво зросли ціни на свинину: через сезон пікніків, інфляцію та зменшення пропозиції вартість м’яса зросла на десятки гривень. Наприклад, свиняча лопатка подорожчала з 190–200 до 220–240 грн/кг, а ошийок — із 260–280 до 320–345 грн/кг.
Як повідомляв Главред, через зростання пропозиції на тлі слабкого попиту стрімко дешевшають тепличні огірки. Нині їх продають по 40–70 грн/кг, що на 12% дешевше, ніж тиждень тому, і на 29% дешевше, ніж торік.
Читайте також:
Карпатський об'єктив - це видання, яке висвітлює новини та події в Закарпатській області України. На сайті містяться новини на різні теми, включаючи політику, економіку, спорт та культуру. Також є статті про місцеву історію й інтерв'ю з людьми.